10 برند برتر دوربین مداربسته در سال 1400 – بهترین دوربین مدار بسته

سیستم های مداربسته آنالوگ به طور گسترده ای به عنوان یک شکل قدیمی از سیستم های امنیتی در نظر گرفته می شوند ، به طوری که دوربین های مدار بسته دیجیتال به طور فزاینده ای در همه زمینه ها – از جمله هزینه – رقابتی می شوند. قیمت دوربین تابعی از چندین متغیر است که هر کدام به اندازه خود بر هزینه نهایی محصول شما موثر هستند. این مساله باعث می شد که تا حدود ۳۰ درصد از کارائی دوربین مداربسته پاناسونیک از بین برود و از طرفی روشن کردن محیط در بعضی از مکان ها به دلایل حفاظتی همیشه مقدور نیست و یا بسیار هزینه بر است . لازم به ذکر است که این تنها کاربرد آن ها نیست بلکه در کنفرانس ها و ویدئو تلفن نیز به کار برده می شوند. برخلاف دوربین های آنالوگ CCTV ( تلویزیون مدار نزدیک ) ، آنها به هیچ دستگاه ضبط محلی نیاز ندارند ، بلکه فقط به یک شبکه محلی نیاز دارند. بلکه از طریق سیم کارتی که استفاده می کنند این انتقال صورت می گیرد. شاید در نگاه اول، انتخاب یک سیستم مدار بسته مناسب برای پوشش مناطق مورد نظر کاربر، کمی ساده به نظر بیاید اما واقعیت این است که، با توجه به ماموریت دوربین و انتظاراتی که از یک سامانه نظارتی داریم، عملا انتخاب یک سیستم مشخص امری حیاتی و تخصصی است.

در ادامه برای شناخت بهتر هرکدام از انواع دوربین ها به معرفی مختصری از آنها می پردازیم تا شما بتوانید با توجه به فضای مورد نظرتان دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب نمایید. انواع DVR كه اختصاری از Digital Video Recorders است همان دستگاه ضبط فیلم دیجیتال است. تفاوت انواع دوربین مدار بسته با این دوربین ها این است که در داخل محفظه نصب می شوند و در برابر گرد و غبار ، آلودگی و سایر عناصر طبیعی محافظت می شوند. دوربین مدار بسته بولت قابلیت گردش ندارد ولی در عوض می تواند فواصل طولانی را پوشش دهد. رزولوشن دوربین مدار بسته چیست ؟ تفاوت NVR و DVR چیست ؟ اکنون که می دانید دوربین مدار بسته دیجیتال چیست ، بسته به سیستم و نحوه تنظیم آن تصاویر را می توان ایمیل کرد ، در کارت حافظه داخلی ذخیره کرد یا به یک دستگاه ذخیره سازی خارجی منتقل کرد. سیستم های دوربین مدار بسته دیجیتال نیازی به DVR ندارند و در عوض از NVR ( ضبط کننده ویدیوی شبکه ) استفاده می کنند که می تواند نرمافزار (VMS) باشد که روی یک کامپیوتر/سرور یا یک واحد مستقل اجرا می شود. برای مثال می تواند در حضور منابع نوری مختلف به خوبی با محیط تطابق پیدا کرده و عمل تجزیه و تفکیک نور سفید را انجام دهد که نتیجه آن تولید رنگ هایی زنده و طبیعی است.

از آنجایی که هر دوربین عملا رایانه کوچک خودش است ، می تواند تعدادی عملکرد پیشرفته از تشخیص حرکت تا شروع ضبط را انجام دهد. در اصل یک دوربین IP مانند یک کامپیوتر کوچک است که می توان آن را در هر نقطه از شبکه قرار داد و در هر زمان از راه دور به آن دسترسی داشت. به این ترتیب می توانید دوربین های بیشتری را بدون محدودیت تعداد پورت های موجود در دستگاه ضبط ویدیوی دیجیتال خود (DVR) نصب کنید. برخی از دوربین های دیجیتال IP حداقل 1.3 مگاپیکسل هستند ، این تقریبا سه برابر متوسط وضوح بهترین دوربین های آنالوگ است که دیدن جزئیاتی مانند پلاک ها و شناسایی ویژگی های فیزیکی مزاحمان را آسان تر می کند. بنابراین باید به دوربین های IP متصل شوند و از این رو کیفیت تصویر بسیار بالاتری نسبت به DVR فراهم می کنند. مردم معمولا نمی توانند تشخیص دهند که لنز دوربین به کدام جهت اشاره می کند ، بنابراین به سبک محتاطانه آن افزوده می شود و امیدواریم مجرمان را با احساس عدم اطمینان بازدارند. این بدین معناست که قیمت واحد بالاتر نصب دوربین های دیجیتال ممکن است با عدم نیاز به تعداد زیادی دوربین برای پوشش کل تجارت شما متعادل شود.

این دوربین ها که قادر به کار در هر دو محیط عادی و کم نور هستند از عدم نیاز به روشن کننده مادون قرمز داخلی بهره مند می شوند ، زیرا به لطف تراشه های تصویربرداری بسیار حساس خود می توانند تصاویر تاریک و واضح را در تاریکی ثبت کنند. دوربین های مادون قرمز دارای LED های کوچکی هستند که لنز را احاطه کرده اند تا به شما کمک کند تا چهره های متحرک را با رنگ سیاه و سفید ضبط کنید. بولت شناخته شده ترین مدل دوربین مداربسته می باشد و اغلب در فضا های باز و بر روی میله یا دیوار نصب می شود. مدل قدیمی و شناخته شده این نوع دوربین ها Pan and Tilt است که برای ورود دوربین به هر کجا که بخواهد به آنجا مراجعه کند ، به ورودی کاربر نیاز دارد. تصاویر بر روی یک درایور سخت معمولا بر اساس FIFO ذخیره می شوند تا همیشه یک آرشیو ویدیوی متحرک در طی چند روز تعریف شده توسط کاربر وجود داشته باشد. پس از اتمام طراحی و جانمایی پروژه، پیشنهاد فنی و مالی فروش دوربین مدار بسته برای پروژه تهیه شده و برای کاربر ارسال می شود و همچنین در پروژه های بزرگ تر، پروپزال شیوه نصب و راه اندازی و جانمایی و برآورد پروژه بهمراه پیشنهاد فنی و مالی برای کارفرما ارسال می شود.