چگونه یک سیستم دوربین مدار بسته خوب انتخاب کنم؟

از طریق یک کابل، دوربین و دستگاه NVR را به هم متصل شده که این کابل تصاویر ویدیویی و انرژی الکتریکی را انتقال میدهد. هر دوربین تحت شبکه دارای یک IP خاص است که به مرکز کنترل مورد نظر متصل میشود. امروزه بازارهای جهانی تمایل بیشتری به نصب و تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال نشان داده اند. جریان نور با یک تراشه دیجیتالی که در داخل دوربین مدار بسته بولت نصب شده است، جذب شده و به جریان پیوسته تصاویر تبدیل می شود. مهم نیست که فناوری پشت دوربین (آنالوگ یا IP) چیست ، وقتی به آنها نگاه می کنید ، یک دوربین گنبد دقیقاً به نظر می رسد. یکی از بهترین دوربین های نظارتی 24 ساعته در اطراف ارائه فرودگاه ها ، بنادر دریایی ، تابلوها و بسیاری از زیرساخت های مهم با تصاویر با کیفیت است. دوربین مداربسته در واقع کار جمعآوری اطلاعات محیط اطراف را از طریق مانیتورینگ و ارسال اطلاعات به حافظه ذخیرهسازی، انجام میدهد که در صورت لزوم امکان بررسی آنها وجود دارد. کنترل تردد سرویس کار ها ع نظافت کار ها , مامورین قرائت کنتور و پیک ها از دیگر اهداف نصب دوربین مدار بسته در مجتمع های مسکونی است .

دوربین های پلاک خوان دوربین هایی تخصصی هستند که دارای یک نرم افزار داخلی برای شناسایی و ضبط پلاک خودرو ها حتی در هنگام حرکت هستند . یک کابل BNC از یک طرف به بخش خروجی دوربین و از طرف دیگر به بخش ورودی دستگاه DVR متصل میشود. سپس یک کابل BNC دیگر، بخش Output دستگاه DVR را به بخش Input مانیتور متصل خواهد کرد. دوربین دیجیتال (IP) ساختاری کلی مانند دوربین آنالوگ دارد و تنها تفاوت در بخش پردازنده است، در این نوع دوربینها پردازنده به جای تولید سیگنال ویدئویی، تصاویر با فرمتها دیجیتالی استاندارد همچون MJPEG یا ۲۶۴ و یا MPEG4 تولید میکند. میتوان با دادن برنامه به این دوربینها، زمانبندی کرده تا در ساعتی خاص، نقطهای خاص نشان داده شود. دوربین مداربسته از نظر ساختار فیزیکی و شکل ظاهری، نوع و محل کاربرد، نحوه تولید و انتقال تصویر، مشخصات فنی و بسیاری موارد دیگر، دارای مدلهای بسیار متنوعی هستند اما در بزرگترین و مهمترین دستهبندی دوربینهای مداربسته را به دو گونه دوربینهای آنالوگ و دوربینهای دیجیتال یا IP (آی پی) تقسیم میکنند. پس از اینکه اهمیت استفاده از دوربین مداربسته و سیستم های نظارتی برای پوشش مناطق حساس برای کاربر مشخص شد و به این نتیجه رسید که در هر موقعیتی که هست باید از دوربین مداربسته متناسب با نیاز خود استفاده کند، نوبت به خرید دوربین مدار بسته می رسد.

افراد کمتری تردد میکنند و جامعه کوچکتری در آن رفت و آمد دارند، از این رو اگر شما بخواهید برای مجتمع، ساختمانتان دوربین مداربسته نصب کنید، باید که سایر افرادی که در کوچه ساکن هستند را در جریان قرار دهید و برای اطلاع دادن از وجود این دوربینها، از تابلوهای شماتیک دوربین مداربسته استفاده کنید و سایرین را از این که در این مکان دوربین مداربسته نصب شده است آگاه کنید. درک یک سیستم دوربین مداربسته کاملاً ساده است، اگرچه قطعات به کار رفته ممکن است بسیار پیچیده باشند اما با دانستن این که چه قطعاتی در آن وجود دارد نصب قطعات اصلی نسبتاً آسان می گردد. سیم کشی برای این دوربین ها به این صورت است که می توان به مانند دوربین های آنالوگ برای هر دوربین یک کابل مجزا کشید و همه سیمها را کنار NVR به یک سوئیچ شبکه وصل کرد. سپس کامپیوتر خود را خاموشکنید و موبایل خود را به شبکه اینترنت متصل کنید و نرمافزار مربوطه را نصب کنید. نوع IP یا تحت شبکه که تنها با اتصال به شبکه اینترنت قابل استفاده می باشد. مرورگر اینترنت ترجیحا Internet Explorer را باز کرده و عبارت ۱۶۸٫۱٫۱ یا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ را در قسمت نوار آدرس تایپ کنید.

به اینترنت متصل شوید. از نظر شکل ظاهری و نوع کاربرد هم دوربینهای مداربسته به دوربین مداربسته دام (Dome)، لامپی، گردان PTZ، باکس (Box)، C-mount، بولت (Bullet)، هایک ویژن، حرارتی، صنعتی و مخفی تقسیم میشود. در واقع این یکی از اصلی ترین مزایای دوربین های دام برای حفظ امنیت است. مدل C-mount به دلیل اینکه میتواند لنزهای گوناگون را ساپورت کند برای محیطهای بسیار بزرگ مناسب است. دوربین مداربسته بولت قابلیت زوم و چرخش ندارند اما به دلیل قابلیت دید در شب و فاصلههای زیاد و امکان نصب کاور محافظ ضد آب و باد، در محیطهای باز مورد استفاده قرار میگیرند. به همین دلیل استفاده از آنها مرسوم تر است. برای اتصال دوربین مداربسته به موبایل لازم است تا مراحل زیر را طی کنید. دوربین های مکعبی رایج ترین انواع دوربین مداربسته برای سیستم های بی سیم هستند. و مشاوره رایگان را در خصوص انواع دوربین نظارت تصویری داشته باشید.