مرکز تخصصی آموزش الکترونیک ، تعمیرات و ابزار دقیق

در محیط DOS عبارت ping را تایپ کرده و در ادامه آدرس IP دوربین خود را وارد کنید و سپس اینتر را بزنید. سیستم را خاموش کنید (به مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه) و سپس تنظیمات خود را دوباره وارد کنید. در ضمن باید چک کنید که دوربین شما مقدار نیروی برق (وات) مورد نیاز خود را دریافت کند، زیرا به عنوان مثال برخی از دوربینهای مداربسته، مثل مدلهای PTZ نیاز به مقدار نیروی برق بیشتری برای کار کردن دارند. به همین خاطر، این دوربین ها برای فضاهای داخلی و نصب های سقفی به کار می روند. اطمینان حاصل کنید که تمامی کابلها به طور مستقیم و محکم وصل شده باشند، زیرا وجود گره یا کابلهای شل، میتوانند باعث از کار افتادگی دوربین شما شوند. یکی از راهحلها برای رفع مشکل دوربین مدار بسته، چک کردن کابلهای اتصالی دوربین است. برای این کار سیستم کامپیوتر را روشن کرده و با استفاده از WIFI و یا LAN به اینترنت وصل شوید و با استفاده از مرورگر اینترنت آدرس ip را در نوار آدرس بنویسید. اگر از چند دوربین به طور همزمان استفاده میکنید، باید دقت کنید که هر دوربین از آدرس IP جداگانهای استفاده کند. اگر دوربین خود را در شبکه مشاهده میکنید، باید سعی کنید تا با استفاده از مرورگرتان آن را متصل کنید.

پس از پیدا کردن این آدرس، از طریق لپ تاپ یا اسمارت فون خود میتوانید ping آن را مشاهده کرده و قدرت اتصال دوربین را بسنجید. اگر LED های روی دوربین چشمک نمیزنند، شما در اولین قدم باید بررسی کنید که آیا دوربین به منبع قدرت خارجی متصل شده است یا نه (به برق وصل شده یا نه). جداول پروتکل رزولوشن آدرس (ARP) را بررسی کنید. از دایرکتوری دوربین مدار بسته خود، آدرس IP آن را بیابید. برای نصب دوربین مداربسته هتل و مدارس و کتابخانه ها در فضای داخلی از دوربین مداربسته دام و در فضای بیرون از دوربین مداربسته بولت استفاده میکنند. هوشمند داهوا نسخهای بهینه سازی شده از H.265 است که به صرفه جویی بیشتر در پهنای باند و فضای ذخیره سازی کمک میکند. برای فضای بیرونی مناسب نیست. دوربینهای Internet protocol که به طور مختصر (IP) نامیده میشوند، دارای شاخص هایی (اندیکاتورهایی) هستند که برای انتقال اطلاعات در خلال شبکه مورد استفاده قرار میگیرند، اما این شاخصها در داخل دوربین پنهان شدهاند.

معمولا برای مکان هایی که نیاز به یک سیستم کوچک و ارزان دارند که امکانات بالا هم در اختیارشان قرار دهد، مناسب است. قابلیت هایی مانند شمارشگر افراد و تشخیص حرارت (Heat Mapping) و غیره امکانات پیشرفتهای هستند که علاوه بر افزایش امنیت، به هوشمند شدن کسبوکار نیز کمک میکنند. بطور مثال سیستم شمارش افراد و تشخیص حرارت به تشخیص مناطق پربازدید در فروشگاهها کمک کرده و از این طریق فروشندگان میتوانند با تشخیص مناطق پر رفتوآمد و محصولات محبوب تمهیداتی را جهت افزایش فروش در نظر بگیرند. بازگشت به تنظیمات کارخانه میتواند تمامی اطلاعات و تاریخچه دوربین شما را پاک کند، اما اگر با روشهای دیگر موفق به رفع مشکل دوربین مداربسته خود نشدید، باید گزینه Factory reset را هم در نظر داشته باشید. تمام این موارد به علاوه کیفیت دوربین باید در نظر گرفته شود. شرکت داهوا تکنولوژی ۴K را در برخی دوربین های مداربسته تحت شبکه IP و HDCVI ارائه کرده است. در زمینه های مختلفی کاربردهای گسترده ای اعم از کشف جرایم، کنترل از راه دور منزل یا محل کار، کاربردهای ترافیکی، تصویربرداری های نامحسوس و غیره دارد.

گاهی اوقات راه اندازی مجدد دوربین، اولین کاری است که ما انجام میدهیم. گاهی اوقات رفع مشکل دوربین مداربسته شما بسیار ساده خواهد بود، زیرا ممکن است تا اتصالات دوربین شما مشکل داشته باشند. این موضوع باعث شده تا محبوبیت بسیار خوبی پیدا کنند. بعد از سالها برند داهوا وارد بازار ایران شد اما به محبوبیت هایک ویژن نرسید. با نظارت بر فعالیت کارکنان و بازدیدکنندگان در محل کسب و کارتان، شما و کارمندانتان خیالتان راحت است که از کوچکترین رخدادی در محل مطلع خواهید شد. اگر تمام مراحل را به موفقیت انجام دهید، در این مرحله میتوانید تصاویر دوربین را بر روی نمایشگر کامپیوتر مشاهده کنید. که شما باید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید. بنابراین مهم است که بهترین شرکت را جهت دریافت چنین مشاوره ای انتخاب نمایید. آیا دوربین مدار بسته شما از کار افتاده است؟ افراد ترجیح می دهند که درصدی از سرمایه خود را برای تجهیز محل کار خود به سیستم های هوشمند دوربین مدار بسته، کنار بگذارند. این کار برای عیبیابی دوربین شما بسیار سودمند است. این نوع دوربین ها از LED (نور رهبری نور) برای روشنایی ناحیه ای که دوربین امنیتی فرض می کند از آن استفاده کنند ، استفاده می کنند.