مرکز تخصصی آموزش الکترونیک ، تعمیرات و ابزار دقیق

نقشه را روی یک کاغذ کشیده و نقاطی که نیاز به نصب دوربین مدار بسته است را مشخص کنید. • درون بسته باید یک عدد دوربین به علاوه کابل های مخصوص برای اتصال وجود داشته باشد. آنها یک شکل جعبه دارند (به همین دلیل چنین نامی دارند) و لنزهای آنها همانطور که در تصویر نشان داده شده است از بدنه اصلی دوربین مدار بسته جدا می شوند. قابلیت ضد آب بودن و عدم نفوذ گرد و غبار به داخل دوربین، یکی دیگر از مهمترین مزایای این محصولات هستند. دوربین مدار بسته ضد آب چیست ؟ این ویژگی موجب شده است از دوربین مداربسته بولت در فضای آزاد به راحتی استفاده کنید. 6-پس از آنکه دوربین را به دیوار یا سقف متصل کردید، اکنون نوبت به آن می رسد که دوربین بولت را به منبع برق جریان مستقیم متصل کنید. 1-برای نصب دوربین مداربسته بولت ابتدا به دقت بررسی کنید که اتصال دوربین ها به دیوار یا سقف، بی خطر است یا خیر.

همچنین جهت نامناسب تابش نور مادون قرمز ممکن است باعث آسیب زدن به افراد شود. بعضی از افراد مایلند تا دوربین منزل یا محل کارشان را خودشان نصب کنند ویا افرادی علاقه مند به کسب مهارت نصب دورین مداربسته هستند در این مقاله قصد داریم به اموزش صفر تا صد جهت خرید و نصب دوربین مداربسته توسط خودتان را ارائه کنیم. لنز ثابت، موتورایز و وریفوکال انواع این لنزها به شمار می روند. از این لینک برای برقراری ارتباط برای ارسال تصاویر در این دوربین ها استفاده می شود. با دقت در جاگذاری دوربین ها میتوانید کمترین تعداد دوربین جهت پوشش دهی کامل محیط منزل یا محل کارتان را به کار ببرید. دوربین مداربسته بولت یا تفنگی که به شکل استوانه ای و مخروطی می باشند بیشتر برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که فاصله ای طولانی دارند. تصاویر ضبط شده، قابلیت نمایش HD را دارند؛ همچنین لنزهای به کار رفته برای دوربین مدار بسته بولت در مدل های لنز ثابت و لنز متغیر در دسترس است. با توجه به تفاوت بین کسب و کار ها، تهدیدات و خطرات امنیتی مختلفی برای هر یک وجود دارد. اگرچه این اصطلاح درموارد متعددی کاربرد دارد اما بطور کلی مفهموم ضد آب و استانداردهای تعریف شده معانی مختلفی را درصنایع مختلف میرسانند.

قبل از خرید دوربین امنیتی در فضای باز کافی است به مشخصات آن نگاهی بیندازید تا ببینید محافظت از ورودی و در صورت داشتن محفظه بادوام و مقاوم در برابر آب و هوا چیست. معمولا این نقاط شامل فضاهایی است که امکان رفت و آمد در آنها وجود دارد، مانند درب ورودی و خروجی منزل، درب پارکینگ، حیاط و ورودی اسانسور و اگر داخل منزل میخواهید دوربین نصب کنید فضاهای وسیع مانند و پذیرایی و اتاق کودک به ویژه اگر در این فضاها پنجره وجود دارد که ورود به آن از بیرون منزل امکان پذیر است. اگر قصد دارید از دوربین مداربسته بولت IP برای نظارت در یک محل استفاده کنید، لازم است هنگام تنظیمات دوربین، آدرس منحصر به فرد IP بی سیم را برای بخش نرم افزاری وارد کنید. همه سیم ها را کنار NVR به یک سوئیچ شبکه وصل کرد. نکات مهمی در خصوص نصب دوربین های بولت وجود دارد که قبل از پرداختن به مراحل نصب، به طور اختصار به آن ها اشاره می کنیم. برای دوربین های IP حتماً به آداپتور 12 ولت نیاز دارید. دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ارسال میکند.

تأخیر پایین: دوربین های ahd تصاویر را با کمترین تأخیر به ضبط کننده ویدئویی منتقل می کنند. برای تضمین زاویه دید بهتر می توان لنزهای مورد استفاده در یک دوربین باکس را تنظیم کرد ، بنابراین یک دوربین مانند این بسیار متنوع است. نکته بسیار مهم دیگر در تعیین محل نصب دوربینهای مداربسته، بررسی امکان کابل کشی در محل انتخابی نصب دوربین است. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا برای تعیین محل نصب دوربین مدار بسته، باید به چگونگی کیفیت نور در محل نصب دوربین نیز توجه کرد. دوربین های AHD به سختی به دستگاه های DVR با استفاده از همان نوع کابل کواکسیال مانند دوربین های مداربسته سنتی (معمولا RG59) متصل می شوند. انتخاب دوربین مداربسته با سیم یا بی سیم؟ با خواندن این مطلب اموزشی آموزش جامع نصب دوربین مدار بسته در منزل شما در انتها قادر به انتخاب و نصب کامل دوربین مداربسته خواهید بود. 2-طول کابل شبکه و کابل برق را که در مسیر مناسب بر روی دیوار و یا سقف باید نصب شود انتخاب کرده و حتماً موقعیت اتصال به منبع برق را نیز ملاحظه کنید. دوربین مداربسته را روی دیوار نصب کنید. دوربین های دام طراحی سادهای دارند و بیشتر برای نظارت سالن های انتظار و بخش های پذیرش، راهروها، فضای باز ادارات، انبارها، محوطههای پارکینگ و فضاهای داخلی مناسب هستند.