مرکز تخصصی آموزش الکترونیک ، تعمیرات و ابزار دقیق

اگر آن را برای کنترل کلی اوضاع منزل یا محل کار خود در نظر بگیرید که نیاز به ثبت جزئیات زیاد ندارد، یک دوربین دو مگاپیکسلی می تواند برای شما کافی باشد. پک دارای دو یا سه دوربین مداربسته (برای نظارت بر دربها)، و یک دستگاه DVR (دی وی ار) با فضای ذخیره سازی (هارد دیسک) کافی برای ضبط دو یا سه هفته ویدئو است . سیستمهای حفاظتی و دوربینهای مدار بسته دارای قطعات گوناگون هستند، دی وی آر dvr ضبط ویدیویی دیجیتال را انجام میدهد؛ یعنی توانایی ضبط و ثبت تصاویر دریافتی از دوربین بر روی هارد یا رم را دارد. آیا فضای مورد نظر شما نیاز به دوربین دید در شب دارد؟ این پادکست در راستای آموزش های نصب برتر می باشد. البته همه ساختمانها برای نصب دوربین تحت شبکه مناسب نیست چون یا خیلی وسیع هستند یا دارای اشیائی هستند که در سیگنالهای دوربین مداخله کرده یا آن را مسدود میکند. همچنین باید یک روتر مناسب نیز برای راهاندازی سیستم خود تهیه کنید.

توی این گوشه یک نصاب یک دوربین دیگه کاشته بود که نگاه می کرد به شرق خودش و پشتش نه دوربین قبلی پوشش می داد و نه ارتفاع مناسب بود یه پایه از قوطی دو متری ساخته بودن که روی دیوار کوتاه قرار داده بودن و دوربین رو روش نصب کرده بودن. دوربین دوم با فاصله حدودا 50 متر نصب شده بود و اون هم به شرق خودش نگاه می کرد بعد رسیدیم به گوشه دوم که دیوار بعدی شروع می شد چون یک پروژه ساختمانی در حال ساخت بود و سه تا دیوار طولانی داشت هر دیوار بیشتر از 100 متر بود . دوربین اول در گوشه دیوار بیرونی نصب شده بود و به شرق نگاه می کرد . این دوربین ها را معمولا در فضاهای خارجی نصب می کنند و دارای لنز ثابت و در برخی مدل ها لنز متغییر یا وریفوکال می باشند. بهترین جا برای ورود و احتمال سرقت و ناآرامی درها و پنجره ها هستند. این رزولوشن معمولا برای ضبط کننده های DVR مستقل سطح متوسط هنگام ضبط ویدیوی بلادرنگ استفاده می شود.

آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد . مجموعه ایمن صنعت آماده خدمت رسانی در خصوص تولید، راه اندازی و نصب انواع دوربین مداربسته می باشد. همان ابتدا بگوییم که دوربین وایرلس یکی از شاخه های دوربین آی پی می باشد. سازگاری با فرمت CVBS: علاوه بر پشتیبانی از فرمت اچ دی 1080p و 720p میتوان دوربینهای HDCVI را با ایجاد تغییراتی در تنظیمات آن از فرمت CVBS با رزولوشن پایینتر هم استفاده کرد، بنابراین، امکان به کارگیری تجهیزاتی که از فرمت HD پشتیبانی نمیکنند، فراهم خواهد شد. البته قبل از بررسی این احتمال، به تنظیمات دوربین مداربسته خود مراجعه و از فعال بودن گزینه ضبط مطمئن شوید. حتما خیلی از مشتریاتون بابت بکاپ دوربین ها شون مراجعه کردن ببینن کی بوده که ماشین شون رو دزدیدن یا آسیب زدن و یا از انباری شون چیزی کم شده. و با توجه به سرقت های دوربینی که این روز ها خیلی زیاد شده برای فضای بیرون هم که بالکن دارن از دوربین های ضد ضربه و ضدآب استفاده کنید. یه نکته :بهتره توی فضا های داخلی و مخصوص سقف کوتاه مثل پارکینک از دوربین های سقفی و ضدآب و ضد ضربه استفاده کنید وحتما محکم پیچ کنید.

شاید برای بسیاری از افراد این سوال وجود داشته باشد که CCTV چیست و چطور عمل میکند و استفاده از آن، چه ضرورتی دارد؟ دوربین مداربسته در واقع کار جمعآوری اطلاعات محیط اطراف را از طریق مانیتورینگ و ارسال اطلاعات به حافظه ذخیرهسازی، انجام میدهد که در صورت لزوم امکان بررسی آنها وجود دارد. عامل مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که دوربینهای تحت شبکه تصاویر شفافتر و با کیفیت تری تولید میکنند. حیثیت و آبروی افراد باید که حفظ شود و از هر گزندی مصون باشد و بی شک از مهمترین لوازم برای حفظ این حیثیت، دوربین مداربسته است. دوربینهای آنالوگ با توجه به معایبی که دارند، هنوز هم در میان افراد طرفداران زیادی دارند. یه نفر تماس گرفته بود و می خواست جلوی در خونش دوربین ببنده و مشاوره می خواست و سوالات بالا رو که پرسیدم گفت که چند مدتیه که مدام کسی میاد و در رگلاتور علمک گاز رو می دزده !