قیمت و کاربرد دوربین مدار بسته بولت

فاصله منبع تا دوربینها را بررسی کنید، اگر این فاصله بیش از ۲۵۰ متر بود به جای آداپتور از ولتاژ AC استفاده کنید. این افراد با استفاده از معیارهایی چون فاصله کانونی و زاویه دید دوربینها (FOV) اقدام به طراحی و تخمین تعداد و در نهایت نصب در مکان صحیح، برای پوشش دهی مناسب، میکنند. برخی از دوربینهای مدار بسته فقط تا نهایت ۴۵۰ متر میتوانند از منبع تغذیه فاصله داشته باشند، اگر دوربینها دورتر از این فاصلهاند، باید منبع تغذیههای جدا و نزدیک، برای آنها قرار دهید. به همین دلیل استفاده از کابلها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربینها تاثیر بسزایی دارد. مورد دیگری که در پوشش دهی تاثیر گذار است، طراحی و مکان نصب دوربینها است. لنز دوربینها تاثیر مستقیمی در میزان پوشش دهی محیط دارند، برای مثال برای پوشش دهی فضای گسترده از لنزهای با برد کوتاه و برای تمرکز بر یک فضای کوچک از لنزهای برد بلند استفاده میکنند. اما به این مورد نیز توجه کنید که برخی از دوربینها دارای قابلیتهای مختلفی هستند که در صورت به کارگیری این قابلیتها، انرژی بیشتری را طلب خواهند کرد. فاصله نصب برخی از دوربینها نیز با توجه به کاربرد آن (مانند: پلاک خوان، کارتخوان، ورودیها و… ) باید رعایت شود.

در ادامه به بررسی مهمترین گونههای دوربین مداربسته میپردازیم اما قبل از آن به بیان برخی از ویژگیهایی میپردازیم که در مدلهایی از دوربین مداربسته وجود دارند. دوربین مداربسته اسپید دام شکل کامل تری از نوع دام است با این تفاوت ویژه که قابلیت چرخش افقی، عمودی و حتی زوم را به وسیله کنترلر و کی بورد و یا به طور اتوماتیک دارند (Pan Tilt Zoom) و همین خصوصت باعث می شود که در واقع کاملترین دوربین مدار بسته رنگی باشند. از طرفی در دو دوربین با لنزهای با فاصله کانونی ثابت دوربینی که چیپ تصویر بزرگ تری داشته باشد ، تصویر را با زاویه بیشتری نشان می دهد. برای حل مشکل از کار افتادن و قطعی دوربین مداربسته، باید به دو فاکتور: مقدار انرژی مورد نیاز و فاصله دوربین از منبع تغذیه توجه کنید. برای مثال برای حفظ کارایی دوربینهای پلاکخوان، حداکثر فاصله با پلاک خودرو، ۱.۵ متر است. برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید و اگر خودتان دانش و تجربه کافی را برای رفع ایراد به وجود آمده ندارید، با یک کارشناس تعمیر دوربین مداربسته تماس بگیرید. 2. اقدام به تنظیم درجه روشنایی تصاویر با ریست فکتوری کنید. اگر به دو مورد بالا توجه کردید و مشکلی در آنها ندید، آپدیت بودن و صحت نرم افزار ذخیره سازی تصاویر را بررسی کنید.

مشکلات در سیگنال ورودی، آپدیت نبودن نرم افزار و حتی تنطیم نبودن درجه روشنایی، عدم دسترسی به خروجیهای تصویر را به دنبال خواهد داشت. 3. نرم افزار را بررسی و آپدیت کنید و از عملکرد مناسب نرم افزار و دستگاه مطمئن شوید. معمولا برای مکان هایی که نیاز به یک سیستم کوچک و ارزان دارند که امکانات بالا هم در اختیارشان قرار دهد، مناسب است. اما گاهی به علت مناسب نبودن ولتاژ و یا مشکل در اتصال باتری یا منبع تغذیه ممکن است دوربین قطع و تاریخ و زمان به پیش فرض دوربین برگشته و یا دارای اختلاف شود. دستگاههای DVR (Digital Video Recorder) مانند کیس در سیستم عمل میکنند و دارای موس و کنترل از راه دور هستند، گاه ممکن است این دستگاهها نیز در طی دوران استفاده دچار اختلالاتی شوند. برای مثال اگر دوربین شما دارای قابلیت مادون قرمز و دید در شب باشد، هنگام شب از آنجایی که این قابلیت به کار گرفته میشود، دوربین انرژی بیشتری را از منبع تغذیه درخواست میکند، در صورتی که منبع نتواند پاسخ گوی این درخواست باشد. قابلیت دید در شب دوربین استارلایت در ابتدا در فضایی با نور کم قادر به ثبت تصاویر رنگی بود. وجود نویز الکترونیکی در تصاویر باعث ایجاد برفک در تصویر میشود، علت این مشکل اغلب تامین نشدن نور کافی، دوربینهای مداربسته است.

کیفیت تصویر 4k در دوربین تحت شبکه، نویدبخش دنیایی مدرنتر و پیشرفتهتر است. در میان برندهای تولید کننده این نوع دوربین هم باید به برند های هایک ویژن و تی وی تی اشاره کرده که نیمی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند. برای تحقق این مفهوم، استراتژیها و تجهیزات مختلفی به وجود آمده است که از میان آنها، میتوان به دوربین مداربسته (CCTV) اشاره کرد. از مزایای دوربین های این شرکت می توان به تولید دوربین مداربسته با کیفیت ضبط 4k ، و کیفیفیت تصویر بالا اشاره کرد اما به نوعی بخشی از ضعف این شرکت به این دلیل است که دربین های خود را با قیمیتی بالا تر از ارزش واقعی خود روانه بازار می کند . دوربین های پلاپ خوان معمولا برای پارکنگ ها ( دوربین مداربسته پارکینگ ) نصب می شوند . پس از نصب دوربینهای مداربسته هنگام اعمال تنظیمات، اغلب زمان و تاریخ را نیز تنظیم میکنند. 3. در صورتی که مشکلی در موارد بالا وجود نداشت اقدام به تنظیم دوباره زمان و تاریخ دوربینهای مداربسته کنید. 6. در انتها نیز اگر مشکلی در موارد بالا وجود نداشت میتوانید با تعویض لنز دوربین مدار بسته مشکل را رفع کنید.