دوربین مدار بسته چیست؟

اما این مسئله کمتر در دوربین های EXIR دیده می شود زیرا ال ای دی های آن به صورت جداگانه از لنز قرار گرفته اند. همان طور که ذکر شد ساختار مستطیلی LED ها در فناوری EXIR باعث پوشش دهی کامل و مناسب روشنایی در تمامی تصویر خواهد شد. به این خاطر تمامی استاندارد ها و تکنولوژی خود را در این سری از دوربین های های لوک بگنجاند و بتواند این دوربین های مدار بسته با کیفیت و با قیمت پایین به فروش برساند. در این مقاله در ابتدا جهت آشنایی شما عزیزان، در مورد این دوربین پر استفاده مطالبی را توضیح میدهیم و در ادامه مزایا، معایب و کاربردهای آن و همچنین انواع این دوربین مدار بسته و کاربرد هر کدام را به طور کامل و جامع شرح میدهیم. آیا اطلاعاتی در مورد دوربین مداربسته آنالوگ مزایا و معایب و کاربردهای آن دارید؟ آیا تابهحال به اهمیت و کاربردهای دوربین مدار بسته فکر کردهاید؟ آنها به فکر توسعه و صادر کردن محصول خود به کشور ایالات متحده آمریکا افتادند. این محصول از دو طریق می تواند اطلاعات خود را انتقال دهد، نوع آنالوگ که ابتدا تصاویر را به سیگنال های رادیویی تبدیل می کند و بعد آنها را ارسال می نماید که امروزه کمتر مورد استفاده قرار دارد.

همچنین این محصول در محیط های بیرونی و داخلی قابل نصب است. که به اینترنت متصل است ، اشاره داشت ، با بهره گیری از این دوربین می توانید ، در هر جای این کره خاکی که هستید به راحتی تصاویر را دریافت نمایید ، در صورتی که دوربین های آنالوگ بدون دستگاه DVR یا مبدل ،نمی تواند تصاویر را به راحتی انتقال دهد . این مدل دوربین مداربسته تصاویر را به صورت آنلاین با بهره گیری از اپیلیکیشن ویژه موبایل و یا نرم افزارهای کامپیوتری که توسط کمپانی ها ارائه می دهد ، با رزولوشنی بسیار بالا ارائه می دهد . CCD نور را به سیگنال الکتریکی تبدیل کرده و سپس پردازش سیگنال این سیگنال الکتریکی را به سیگنال ویدئویی تبدیل می کند که می تواند روی صفحه ضبط یا نمایش داده شود. نوع دیگر دید در شب استارلایت است که میتواند با نور کم تصاویر را رنگی نشان دهد و دیگری نوع دید در شب فول کالر است که جدیدترین تکنولوژی دوربین مداربسته داهوا محسوب میشود و قادر است با استفاده از LED های تعبیه شده تصاویر را رنگی نمایش دهد.

دوربین مداربسته تحت شبکه یا همان دوربین مداربسته IP، در برخی مدل ها با کیفیت تصویر بینظیر با رزولوشن بسیار بالا تصاویر را تا 8 کیلوبایت به خوبی ذخیره و نمایش داده و البته دارای یک دستگاه ضبط کننده تصاویر از نوع ان وی آر NVR می باشد . ضبط کننده ویدئویی قلب سیستم دوربین مداربسته به حساب می آید و وظیفه آن دریافت تصاویر دوربین مدار بسته و تبدیل آن به داده های دیجیتال برای ذخیره سازی بر روی هارد دیسک است. دوربین های ANPR و LPR برای خواندن و ذخیره داده ها در بخش های ثبت استفاده می شوند. در این مقاله سعی کرده ایم برایتان شرح دهیم که دوربین مدار بسته یعنی چی ، تفاوت های انواع دوربین را برایتان مشخص کنیم ، نحوه نصب و نهایتا افزودن ویژگی های اضافی برای ایجاد امنیت بیشتر را مشخص نماییم. شما از این مدل دوربین مداربسته می توانید برای مواقعی که در منزل نیستید استفاده نمایید و دوربین را در هر جایی از خانه یا وسیله نقلیه خود قرار دهید . دلیل استفاده از آن ها این است که از دوربین های مداربسته بیشتر برای حفاظت، نظارت یا سیستم های مانیتورینگ استفاده می شود.

بهتر است در مورد مزیت هر قابلیت از نمایندگی داهوا سوال کنید. به عنوان مثال، در مورد دوربین مداربسته بوش این کمپانی ادعا کرده که تصاویر تک رنگ بسیار دقیق 1080p را در نور کم با 0.000275 lux و توانایی تشخیص جزئیات با وضوح بالا با نرخ فریم بالا 30 فریم در ثانیه را دارد. هر چقدر رزولوشن تصویر آن ها بالاتر باشد ، برد دوربین پلاک خوان نیز بیشتر می شود و قادر است از فاصله ی بیشتری پلاک ها را ثبت نماید . بنابراین برای مکانهایی که مساحت زیادی دارند، لازم است که از تعداد بیش تری دوربینهای آنالوگ استفاده شود تا بتوان تمام محیط را تحت پوشش قرار داد. این مدل دوربین مدار بسته از آنجایی که کمی شبیه به لامپ طراحی شده است ، مناسب برای نظارت نامحسوس و محسوس ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی و صنعی مانند کارخانه ها و کارگاه ها می باشد و تصاویر را به صورت p2p ارائه می دهد . دوربین مداربسته کوچک یا همان دوربین مدار بسته رم خور ، از آنجایی که بسیار ظریف و کوچک طراحی شده است ، به عنوان یک دوربین مدار بسته مخفی نیز شناخته شده است .