دوربین مدار بسته چیست؟

پیاده سازی یک سیستم امنیتی دوربین مدار بسته مؤثر و کارآمد امر ساده ای نیست و نیاز به توجه و کمک دارد. اما این فناوری قدیمی است و دیگر نیازی به استفاده از آن نیست. ۶٫ فیش ها و اتصالات برای اتصال دوربین ها به دستگاه هر دو طرف کابل ها احتیاج به BNC و اتصالات برق دارد. کیفیت پایین تر از دوربین های دام، بولت و … این شرکت نیز به واسطه تولیدات با کیفیت خود توانسته است تا بخش بزرگی از این بازار را در اختیار بگیرد. برند یونی آرک (Uniview) زیر مجموعه برند یونی ویو است که دوربین های مداربسته را در جهت رسیدن به اهداف شرکت و توسعه آن تولید و به بازار عرضه کرده است. دوربین مدار بسته انواع مختلف دارد و فناوری تولید و ساخت این دستگاه ها روز به روز در حال پیشرفت است. هایک ویژن و داهوا به عنوان پرفروش ترین برند های تولید کننده دوربین مداربسته همواره محصولات خود را با کیفیت و تنوع بالا تولید می کنند. تجهیزات و قطعات مختلفی در ساخت این دوربین ها به کار رفته است.

طبق آمار پلیس آگاهی بسیاری از سارقین زمانی که متوجه مجهز بودن فروشگاه به دوربین مداربسته می شوند از تصمیم خود جهت ارتکاب سرقت منصرف می گردند زیرا نصب دوربین مداربسته در یک فروشگاه به منزله شناسایی شدن مجرمین در هنگام وقوع سرقت می باشد. در دوربین مدار بسته HDCVI اطلاعات صوتی و تصویری هر دو بر روی یک رشته کابل مشترک کواکسیال منتقل می گردند و به دلیل استفاده از فرکانس پایین و عدم فشرده سازی تصویر، میزان کاهش وضوح، نویز و پرش تصویر، بسیار پایین می باشد. و با کیفیت بالا در انتقال تصاویر و در عین حال قیمت مناسب عرضه شود. دوربین مدار بسته، یک دستگاه الکترونیکی است که تصاویر را دریافت کرده و آن ها را به اطلاعات دیجیتالی تبدیل می کند. مهمتر از همه وجود سیستم امنیتی نظارت تصویری باعث افزایش آرامش خاطر کارکنان بخش صندوق (که به تبادل پول نقد با مشتریان مشغولند) میشود. دوربین های مداربسته تحت شبکه IP امروزه از آنجایی که انواع مختلفی از دوربین های امنیتی خانگی وجود دارد که بسیار ارزان و نصب آنها آسان است بسیار محبوب هستند.

این یک سیستم بسیار ساده و ارزان است. این نمونه ای از دوربین IP مصرف کننده است که نصب آن بسیار آسان است. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است. امیدواریم با توضیحات داده شده، توانسته باشیم به شما در انتخاب دوربین مداربسته ایرانی کمک کرده باشیم. این دستگاه ها برای به دست آوردن اطلاعات فراوان در یک منطقه پرترافیک برای ایمن نگه داشتن هر مکان کمک می کنند. یک دوربین امنیتی که به شما امکان می دهد فیلم زنده را مستقیماً در تلفن همراه خود مشاهده کنید ، همیشه یک مدل IP است ، فرقی نمی کند سیم یا بی سیم باشد. این مدل دوربین ها به وسیله یک ip تصاویر را برای شخص ارسال خواهند کرد . مهمترین قسمت یک سیستم مدار بسته در هنگام خرید دوربین مدار بسته دستگاه ضبط تصاویر یا اصطلاحا DVRاست که وظیفه ثبت و ذخیره سازی اطلاعات دریافت شده ی دوربین های مدار بسته را به عهده دارد. پس اگر به دنبال دوربینی با کیفیت از یک برند خاص هستید می توانید به سراغ دوربین های HDCVI داهوا بروید. در عین حال دوربینی با قابلیت های مورد قبول داشته باشید. وجود این تجهیزات آن قدر کاربردی بوده است که وجود برخی از آنها در بعضی از بخشهای حیاتی زندگی، الزامی است.

یک دوربین امنیتی را می توان با عوامل مختلف طبقه بندی کرد و برخی از مدل ها با ترکیبی از آنها طراحی شدند ، یایید صحبت در مورد فناوری دوربین مداربسته را شروع کنیم … همانطور که مطرح شد، تنها صرف نصب دوربین مداربسته در دید افراد، عامل بازدارنده موثری در مقابل سرقت و خرابکاری میباشد. همانطور که می دانید برای اینکه یک سیستم مدار بسته برای کنترل و نظارت بر یک مکان نصب شود، نیاز به تهیه وسایل و تجهیزات نصب است. این دوربین ها را معمولا در مکان های داخلی نصب می کنند و در صورت نیاز به نصب خارجی، با قرار دادن آن در یک کاور فلزی می توان از آن در مکانهای خارجی استفاده نمود. قیمت مناسب در كنار سهولت نصب و استفاده علت این موضوع است. ممکن است در حال حاضر مغازه یا فروشگاه شما مجهز به دزدگیر باشد، ولی باید به این موضوع توجه کنید که با مجهز کردن فضای کاری خود به دوربین مداربسته، تا چه اندازه سطح امنیت افزایش یافته و در مقابل دزدی و خرابکاری مصون میشوید. هنگام بروز مشکل به راحتی میتوان با چک تصاویر ضبط شده، موضوع را بررسی کرد.