دوربین مدار بسته چیست؟

دی وی آر را می توان در تعداد کانال 4، 8،16،24 و 32 کاناله تهیه کرد. دی وی آر هایی که ورودی صدا و پرت lan داشته باشند در بازار ایران اصطلاحا فول آپشن (full option) می نامند. هرچه کیفیت ضبط تصویر روی دستگاه دی-وی-آر بالاتر باشد بصورت صعودی قیمت تمام شده سیستم بالاتر می رود و مثلاً یک DVR حرفه ای با کیفیت پخش و ضبط 5 مگاپیکسل قیمتی حدود چهار برابر یک DVR اکونومی با کیفیت فقط پخش 5 مگاپیکسل دارد. دلیل معروفیت این برند کیفیت نسبتاً خوب و قیمت مناسب آن است. هایک ویژن فعالیت خود را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرده است و تا به امروز توانسته خدمات فوق العاده ای را به مصرف کنندگان این برند ارائه کند. مجوزهای شرکت شامل پروانه تولید، طراحی و اجرای سیستم های نظارتی و تصویری بوده و توانسته دوربین مداربسته پرکسیس را به صورت رسمی به عنوان یک برند ایرانی به ثبت برساند و همچنین برای توسعه فعالیت های خود، مجوزهای لازم را برای خرید و فروش تجهیزات رادیویی کسب نماید.

زاویه این دوربین از طریق اتاق کنترل قابل تغییر میباشد و امکان تغییر زاویه به صورت اتوماتیک را داراست. طراحی استوانهای این نوع دوربین امکان انعطاف پذیری بالایی به این محصول داده است و قابلیت تنظیم آسان زاویه نیز یکی از مزایای این نوع دوربین است. طراحی این نوع دوربین به شکل گنبدی است و زاویه آن در ابتدای نصب تنظیم میشود. بهترین دوربین مدار بسته برای مجتمع های مسکونی مخصوصا فضای خارجی دوربین مداربسته بالت است. انواع دوربین مدار بسته دام، بولت، صنعتی، پانوراما و … برای همین منظور شرکت ناظران هوشمند پاسارگاد تحت نظر رایابان خدمات مشاوره، طراحی، فروش، نصب و اجرا کلیه پروژههای حفاظتی سیستمهای دوربین مداربسته را با گارانتی مشخص ارائه میدهد. اگر با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود میخواهید هزینه مناسبی پرداخت کنید یا یک سیستم مناسب باکیفیت خوب داشته باشید از سیستمهای آنالوگ HD استفاده کنید. AWB یک ویژگی در دوربین های مدار بسته است که طی آن بالانس رنگ سفید در حضور منابع نوری مختلف تنظیم شده و رنگ های غیر طبیعی و غیر واقعی از تصویر حذف می گردند. با این وجود، این نمونهها در شرایطی که میخواهید دوربینها را بهصورت اصطلاحا دائمی انجام دهید، توسط هیچ کارشناس و شرکت نصب دوربین مدار بسته معتبر توصیه نمیشود.

حتی اگر شما بتوانید باطری با کیفیت خیلی خوب پیدا کنید و از اینکه هیچ مشکلی نداشته باشد اطمینان داشته باشید باز هم هر باطری ای عمر مفیدی دارد و پس از این دوره دیگر دوربین مدار بسته شما کار نخواهد کرد و شما باید باطری آن را عوض کنید و فکر کنید این اتفاق زمانی بیفتد که شما در سفر هستید یا به هر دلیلی دسترسی به آن ندارید. یکی از عوامل مهم و مؤثر در انتخاب دوربین مداربسته کیفیت تصویر دوربین مداربسته است. کیفیت تصویر این دوربینها محدودیتی وجود ندارد و در دو نوع آنالوگ و شبکه ساخته میشود. انتقال تصویر در دوربینهای تحت شبکه از طریق پروتکلهای WPA یا WPA2, TKIP یا AES انجام میشود که این امر باعث افزایش امنیت نیز میگردد. این دستگاه که معمولا در اندازه های متفاوتی در ابعاد دی وی دی پلیر تا کیس کامپیوتر در بازار موجود است بر حسب نیاز می تواند کوچک یا بزرگ و با قابلیت های متفاوت باشد. دوربینهای مدار بسته در دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تولید در بازار وجود دارند که امکانات هر کدام متفاوت میباشد. نوع دوربینی که جهت نصب در بیرون در نظرخواهیم گرفت نوع بولت است که این نوع دوربینها هم قابلیت نصب بر روی دیوار و زیر سقف را دارند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که معیار انتخاب رزولوشن و کیفیت تصویر بسیار هم راستا با نیاز شما برای نصب دوربین مدار بسته میباشد. قبلتر از هایک ویژن یک برند به نام هایویژن (Hivision) ساخت کشور کره جنوبی با کیفیت فوقالعاده و گارانتی معتبر، ازنظر قیمتی هم به نسبت باقی برندها کمی ارزانتر وارد ایران شد؛ اما به دلیل تبلیغات کم کمتر کسی آن را میخرید. دوربینهایی که در محیطهای خارجی نصب میشوند واضح و مسلم است که باید بدنهای محکم و کیفیت ساختاری مناسبی داشته باشند. دوربین مداربسته مینیاتوری یا پین هول دوربینهایی هستند دارای کیس و بدنه کوچکی هستند و برای فضاهای داخلی کاربرد دارند. همچنین می توانید فیلم های دوربین مداربسته را به صورت آفلاین که بر روی حافظه دستگاه ضبط تصاویر ذخیره شده است مشاهده نمایید. دوربین مدار بسته معمولا برای کنترل و نظارت بر اماکن و ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.