دوربین مدار بسته: مشخصات و قیمت خرید دوربین مداربسته – Panta

شما باید نقاط مهم و پر رفت امد یا نقاطی که احتمال ورود افراد غیر مجاز به منزل جهت نصب دوربین مدار بسته را شناسایی کرده و این نقاط را علامت گذاری کنید. 9. با دریافت گواهینامه ی مهارت فنی و حرفه ای و مراجعه به اتحادیه مربوطه جواز کسب دریافت کرده و به تاسیس مغازه تعمیر ، نصب ، سرویس و نگهداری اقدام کند. این درحالی است که با ثبت نام در کلاس های مجاز فنی و حرفه ای در پایان دوره مدرک رسمی نصب دوربین مدار بسته بین المللی دریافت خواهید کرد. نصب دوربین مداربسته یکی از حرفه های به روز و محبوب جوانان است و به همین دلیل دوره آموزش نصب دوربین مداربسته طرفداران بسیاری دارد. نصب آسان دوربین مدار بسته آنالوگ: یکی دیگر از مزیتهای استفاده از دوربینهای آنالوگ، نصب آسان آنها میباشد. 2. به عنوان نصاب ، سرویس و نگهداری دوربینهای مداربسته در مراکز نظامی و انتظامی (سپاه، ارتش، نیروی انتظامی) مشغول به کار شود. 5. به عنوان نصاب ، سرویس و نگهداری دوربین های مداربسته در شرکت مترو مشغول به کار شود. از نظر بازار کار می توان گفت نصب دوربین مدار بسته در ایران و سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است بطوری که استفاده از دوربین مدار بسته از طرف اداره اماکن در ایران برای ساختمان های اداری، مراکز تجاری، موسسه ها، مغازه ها و فروشگاه ها اجباری می باشد که این خود به تنهایی باعث بهتر شدن بازار کار شغل نصاب دوربین مداربسته شده است.

دوربین مدار بسته به منظور نظارت و یا سایر اهداف تصاویر و یا ویدئو ضبط می کند. دوربین های آی پی در مقایسه با سایر دوربین های مداربسته عملکرد هوشمندانه و تخصصی تری دارند دارند اما باید در نظر داشته باشید این دستگاه ها قیمت بالاتری نیز دارند هم چنین کابل کشی دوربین های تحت شبکه نیز کمی پیچیده تر است. درواقع علاوه بر دوربین ها، مواردی چون: کابل کواکسیال یا کابل شبکه، پاور، سوئیچ، دستگاه ذخیره کننده، هارد و . از جمله دوربین های ایندورمی توان به دوربین های مداربسته بولت، اسپید دام یا PTZ و از نمونه های اوتدور نیز می توان به دوربین های چشم ماهی، دوربین مداربسته دام و غیره اشاره نمود. PTZ مخفف Pan Tilt و Zoom است. با توجه به اهمیت بحث امنیت، استفاده از سیستمهای نظارت تصویری به سرعت رو به افزایش است. همانطور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، این دوربینها در سیستمهای حفاظتی بسیار پرکاربرد میباشند. از این رو چنانچه در پروژه های خود با محدودیت بودجه مواجه نیستید دوربین های تحت شبکه می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشند. چنانچه قصد ثبت نام در کلاس آموزش نصب دوربین مداربسته را داشته باشید، شاید اولین فاکتوری که توجه شما را به خود جلب کند قیمت دوره مورد نظر باشد؛ با این وجود پیش از هرگونه اقدام برای ثبت نام در کلاس های آموزشی باید بدانید که فاکتورهای مهم تری نیز وجود دارند که در زمان انتخاب آموزشگاه به آن ها توجه کنید.

شهر “نورفولک” انگلستان نخستین جایی در این کشور بود که دوربین ها در آن نصب شدند.بطور کلی در دهه میلادی بین 1990 تا 2000 استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت. نخستین مرحله تصمیم به استفاده از سیستم دوربین مدار بسته است. اولین روش شاگردی کردن در مغازه های تخصصی نصب دوربین مدار بسته می باشد که این شیوه یادگیری بسیار طولانی مدت خواهد بود و برای کسانی که می خواهند سریع وارد بازار کار دوربین مدار بسته شوند مناسب نیست. صرف فروش دوربین مدار بسته به مشتری پایان کار نیست بلکه شروع یک خدمت ادامه دار است. با اینکه این وسیله از خیلی جهات به مانند دی وی آر است اما به واسطه دریافت دیتا در بستر شبکه امکاناتی را در اختیار کاربر قرار می دهد که به هیچ عنوان در توانایی سیستم های آنالوگ نیست. 7. به عنوان نصاب و سرویس و نگهداری دوربین های مداربسته فروشگاهها زنجیره ای مواد غذائی و و پوشاک مشغول به کار شود. ارتباط دوربین های مداربسته بیسیم از طریق ip بسیار مطمئن تر و امن تر است. در پایان به این نتیجه می رسیدیم که اگرچه دوربین های تحت شبکه از نظر قیمت نسبت به دیگر دوربین ها گران تر می باشند ولی نسبت به آنها تصاویر باکیفیت تری تحویل می دهند و همچنین در یکسری از منابع مثل کابل کشی باعث صرفه جویی در در وقت و هزینه مصرف کننده می شود پس اگر مشکل مالی برای مصرف کننده نباشد استفاده از این تجهیزات بهترین گزینه است.

این دوربین ها نور مادون قرمز ندارند ولی، تصاویر باکیفیت را در نور کم تهیه می کنند. امروزه عده زیادی با نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته از منزل یا محل کار خود محافظت می کنند. ما در این پست قصد داریم توضیحات لازم و کافی را در جهت خرید بهترین دوربین مدار بسته برای منزل یا شرکت ها را ارائه کنیم، همچنین تجهیزات مورد نیاز نصب دوربین را برایتان به تفضیل شرح خواهیم داد. برای پوشش مناطقی که می خواهیم دید نظارتی داشته باشیم، می توانیم از دوربین های ثابت با لنز ثابت و یا حتی دوربین های متحرک استفاده کنیم. دوربین های لنز وریفوکال قابلیت تنظیم لنز دارند و کاربر می تواند بر اساس نیاز خود لنز و وسعت دید آنها را از راه دور مثل از روی گوشی، و یا به صورت دستی تنظیم کند. تکنولوژی دوربین مداربسته تا به آنجا پیش رفته است که افراد با نصب یک نرم افزار بر روی گوشی های تلفن همراه، قادر به رصد زنده تصاویر دوربین مداربسته خود هستند. دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ارسال میکند. انتخاب و خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی و دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها همواره یک دغدغه ذهنی برای متقاضیان آنهاست.