دوربین مداربسته ✔️ قیمت دوربین مدار بسته + راهنمای خرید

نوع نیاز، میزان بودجه، تعداد یوزر هایی که می خواهند تصاویر را مشاهده کنند، انتقال تصویر از بستر اینترنت، تعداد روز هایی که می خواهیم تصویر ضبط شده روی dvr داشته باشیم، میزان هوشمند بودن سیستم و بسیاری موارد دیگر را باید پیش از خرید دوربین مدار بسته در نظر بگیریم. می توانید آن را به دوربین مدار بسته خود نیز متصل نمایید و تنها با فشردن یک کلید روی مانیتورتان تصاویر را مشاهده کرده و البته همانطور که گفته شد برای ضبط آنها نیاز به DVR یا NVR دارید. کیفیت تصاویر دوربین HD بسیار بالاتر از دوربین های آنالوگ قدیمی بود به همین علت قابلیت نصب برخی سنسورهای هوشمند بر روی آن ممکن گردید. از نقطه نظر فنی، HD-SDI شامل استاندارد SMPTE 292M می باشد که بر اساس آن تصاویر HD خام (بدون فشرده سازی و از دست رفتن کیفیت) تا حجم 1.485 گیگابیت بر ثانیه، توسط کابل تصویر (کواکسال) منتقل می شوند.فلسفه پیدایش این فناوری، ضبط و انتقال تصاویر HD برای شبکه های تلویزیونی خصوصی در اواخر دهه 80 و دهه 90 میلادی بود و هم اکنون نیز در بسیاری از شبکه های تلویزیونی حتی صدا و سیمای کشورمان کاربرد دارد.طی چند سال اخیر که لزوم ضبط و انتقال تصاویر باکیفیت در سیستم های نظارت تصویری بیش از پیش احساس می شد، کمپانی ها بمنظور استفاده از تصاویر HD، به ساخت و ارائه دوربین های تحت شبکه روی آوردند.اما مشکل نبود پهنای باند مناسب و خصوصا مشکلات و پیچیدگی های نصب و راهبری سیستم های تحت شبکه، کمپانی ها را به استفاده از فناوری HDSDI در سیستم های مداربسته سوق داد.به این ترتیب امکان برداشت، ضبط و ارسال تصاویر HD و Full HD در بستر کم هزینه کواکسال (کواکسیال)، با کمترین پیچیدگی میسر شد.

همانطور که در بالا گفته شد، دغدغه اصلی کاربران، پیدا کردن برند مناسب و همچنین شرکت معتبر فروش دوربین مدار بسته است. یکی از واحد های اصلی فروش دوربین مدار بسته شرکت، واحد پروژه است. کابل cat6 نوع دیگری از کابل شبکه است که از لحاظ سرعت انتقال داده بهتر عمل می کند. استفاده و خرید دوربین مداربسته برای نظارت بهتر بر عملکرد افراد و در نتیجه افزایش بهره وری، چندی است که شروع شده و با سرعت زیادی در حال افزایش است. استفاده از دوربین برای دیدن محل کار از راه دور به مدیران اجازه می دهد تا، رند پیشرفت کار ها را بهتر تحت نظر داشته باشند و در صورت بروز مشکل احتمالی، تصاویر زنده یا ضبط شده را بازبینی کنند و مناسب ترین تصمیم را بگیرند. با وجود پیشرفت قابلیت های امنیتی دوربین های مدار بسته مدرن، گزینه ارزانی به حساب نمی آیند و ضمن اینکه یک سیستم پیشرفته، راهحل های امنیتی بسیار ارزشمندی را ارائه می کند.

هایک ویژن یکی از تولید کنندگان و برندهای دوربین مداربسته درحوزه سیستم های امنیتی است که در سال 2001میلادی(1380شمسی) در هانگژو چین تاسیس شد. دوربین مداربسته دام گزینه مناسبی برای فضاهای داخلی مانند فروشگاه، ادارات، پارکینگ منازل و مکان های عمومی، هتل ها، بیمارستان ها و … زاویه گسترده: دوربین های مداربسته دام زاویه دید بیشتری دارند و فضای گسترده تری را پوشش خواهند داد. اما در صورتی که می خواهید از دوربین مدار بسته برای پوشش فضاهای حیاتی، محل تردد افراد، درب های ورودی، صندوق های فروشگاه ها و مواردی از این دست استفاده نمایید باید از دوربین های هوشمند تری که امکانات و ویژگی های بیشتری دارند استفاده بکنید. این بهترین انتخاب شما برای دستیابی به یک سامانه نظارت تصویری هوشمند است که می تواند نیاز های شما را به نحو مطلوب پوشش بدهد. به این مورد حتما توجه نمایید که برای انتخاب یک دوربین مدار بسته مناسب، بیشتر از هر چیزی باید به نیاز خود توجه نمایید.

هیچ گاه قیمت دوربین مدار بسته ارزان نمی تواند نشان از کیفیت مناسب آن نیز داشته باشد پس پیش از خرید دوربین مداربسته حتما اطلاعات خود را بالا برده و از چند نمایندگی قیمت بگیرید تا بهترین محصول با مناسب ترین قیمت را نصیب خود کنید. قیمت مناسب در كنار سهولت نصب و استفاده علت این موضوع است. عدم مقاومت در برابر رطوبت و گردوغبار: همین امر موجب شده است که دوربین های فیش آی برای نصب در فضاهای داخلی و مسقف مناسب باشند. لازم به ذکر است که این نوع دوربین ها به علت ظاهر خاص خود توانایی چرخش یا زوم ندارند به همین دلیل برای مکان هایی که نیاز به چرخش دارد از آن ها نمی توان استفاده کرد. پس حتماً در انتخاب نوع و جنس آن دقت لازم را بهعمل آورید. بهمنظور رؤیت تصاویر استفاده میگردد و ابعاد، کیفیت و مشخصات آنها بستگی به تعداد دوربینها و وسعت محل انتخاب میگردد.