دوربین مداربسته ✔️ قیمت دوربین مدار بسته + راهنمای خرید

در کارخانجات صنعتی نیز از دوربینهای مداربسته در محلها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک، دشوار و یا حتی غیرممکن است نیز بهره گرفته میشود. می توان اینگونه بیان کرد که نصب دوربین مداربسته در منزل چه در زمان حضور شما در خانه و چه در زمان عدم حضور شما مزایای زیادی به همراه دارد. مزایای استفاده از دوربین های مداربسته چیست؟ ضمن اینکه لزوما بالا بودن قیمت دوربین مداربسته به منزله مناسب ترین گزینه نیست و ممکن است بعد از خرید متوجه شوید که میزان کارایی که در نظر داشتید را ارائه نمی دهد. دوربین های مداربسته را جزو پیشرفته ترین دوربین های امنیتی دسته بندی می کنند. نوع دیگری از دوربین مداربسته نیز در صنعت استفاده میشود که حساس به درجه حرارت هستند و در هر مرحلهای از فرآیند، درجه حرارت را اندازهگیری میکنند. درصورتیکه قصد دارید سیستم تحت شبکه ارزان تهیه نمایید که کیفیت هایک ویژن را داشته باشد برند ژوان مناسبترین انتخاب است. درصورتیکه قصد دارید هزینه کمی را پرداخت نمایید و یک سیستم تحت شبکه باکیفیت عالی بخرید پیشنهاد ما برند هایویژن است.

اجزای تشکیلدهنده دوربینهای دیجیتال عبارتند از لنز، سنسور تصویر، پردازشگر تصویر، چیپ فشردهسازی و چیپ شبکه.ساختار سیستمی این دوربینها بدینگونه است که اگر قصد داشته باشید به صورت آنلاین و از طریق اینترنت محل مورد نظر خود را مشاهده کنید، میتوانید با تنظیم آدرس IP بر روی آنها، از طریق شبکه یا اینترنت، به صورت آنلاین تصاویر ارسال شده از دوربینهای مداربسته را دریافت کرده و مشاهده نمایید. اگر ده سال پیش نصب دوربین مداربسته تنها در اماکن بزرگ دولتی مورد استقبال قرار می گرفت، امروز استفاده از این دوربین ها در ساختمان های شخصی نیز به وفور یافت می شود. نصب مدل بیسیم آن بسیار آسان است که تصویر آن را در ادامه میبینید. ارتباط دوربینهای مداربسته بیسیم از طریق IP بسیار مطمئنتر و امنتر است. کابل متداول برای انتقال تصویر این دوربینها کابل کواکسیال RG-59 است؛گرچه ارتباط تصویر این دوربینها با کابلهای مختلف بر حسب نیاز امکانپذیر است.

نویزهای مختلف الکترومغناطیسی و نویزهای ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربینهای مداربسته آنالوگ میباشند. در ضمن این دوربینها همانند دوربینهای آنالوگ، نیاز به یک مودم روتر نیز دارند. هر دوربین همانند یک وسیله در شبکه عمل میکند و به وسیله شناسه شبکه IP و در قالب الگوها و قوانین شبکه به مرکز کنترل متصل میگردند. از طرفی نظارت بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله رعایت سرعت مجاز، با استفاده از دوربینهای مداربسته امکانپذیر شده است. لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در ساختمانهای اداری و کاری، باید با آگاهی کارمندان انجام گیرد و حقوق انسانی رعایت شود. این دوربینها نسل ابتدایی دوربینهای مداربسته میباشند که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده میکنند. دوربین مداربسته در واقع کار جمعآوری اطلاعات محیط اطراف را از طریق مانیتورینگ و ارسال اطلاعات به حافظه ذخیرهسازی انجام میدهد که در صورت لزوم امکان بررسی آنها وجود دارد. انتقال داده ها در دوربین تحت شبکه از طریق پروتکل های WPA یا WPA2, TKIP یا AES انجام میشود که این ویژگی باعث می شود تا این دوربین ها بتوانند امنیت بسیار خوبی را از طریق شبکه برای کاربران خود فراهم نمایند.

در سیستمهای بستر شبکه امکان کدگذاری امنیت بالایی را برای آن فراهم می کند. باعث میشود تا ضریب امنیتی در آن مکان بالا رفته و لذا حاضرین در آن مکان احساس امنیت بیشتری داشته باشند. کاور وسیله است که دوربین درون آن قرار گرفته تا از صدمات ناشی از عوامل محیطی مانند جلوگیری از تماس آب با دوربین، برخورد اشیا و یا پرندگان با دوربین ، محافظت در برابر تابش نور و … یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده ، اجرت نصب است. در گذشته جرائم بیشماری در سطح شهرها اتفاق میافتاد که با نصب دوربینهای مداربسته در سطح شهرها باعث پیشگیری از جرائم و آسیبهای دیگر اجتماعی شده است. صدا و تصویر این دوربینها هر یک توسط کابل دورشتهای جداگانه منتقل میشود که یک رشته از سیمها نقش جلوگیری از نویز بر سیم اصلی را ایفا میکند. این دوربینها همانگونه که از نامشان پیداست از امواج کاملا دیجیتال برای تحلیل و ارسال دادههای تصویر و صدا استفاده میکنند. ولی حداقل از کابلکشیهای اضافی که دوربین آنالوگ استفاده میشود، کاملا بینیاز خواهید شد. دوربینهای IP که با نامهای دوربینهای تحت شبکه و یا دوربینهای دیجیتال نیز شناخته میشوند، نسل جدید دوربینهای مداربسته هستند. زیرا میدانند که در صورت بروز حادثه، پلیس میتواند از تصاویر دوربینهای مداربسته استفاده کرده و مجرم را شناسایی کند.