دوربین مداربسته ✔️ قیمت دوربین مدار بسته + راهنمای خرید

اگر روی نمایشگر خود، خطهای افقی که به طور معمول از سمت پایین نمایشگر به بالا حرکت میکنند را مشاهده میکنید، یا خطهای عمودی که از سمتی به سمت دیگر نمایشگر جابجا میشوند را میبینید، این مشکل اغلب به دلیل عملکرد نادرست منبع تغذیه یا مشکل اتصال به زمین آن اتفاق میافتد. حال که با دسته بندی انواع دوربین مداربسته آشنا شدید به اختصار نگاهی به عملکرد هریک از آن ها خواهیم داشت. بر اساس قانون نصب دوربین مداربسته مخفی به هر نحو (در محیطهای مشاع یا خصوصی) نیازمند مجوز است. زیرا انکدر یا رمزکننده با مشاهده نویزهای تصویر بعنوان اجسام متحرک سعی می نماید آنها را نیز در رمزنگاری و فشرده سازی در نظر بگیرد. اگر هنوز هم در رفع مشکل دوربین مداربسته خود ناموفق بودهاید، باید با یک تعمیرکار یا متخصص تعمیر دوربین مدار بسته تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند. دوربین های مداربسته آنالوگ به علت کیفیت پایین تصویر و محدودیت در پردازش ها و مسائلی از این دست از گردونه رقابت خارج شدند. Brightness و contrast دوربین خود را تنظیم کنید.

Brightness و contrast (روشنایی و تضاد رنگها) دوربین خود را تنظیم کنید. اگر دوربین شما دارای یک سایهبان قابل تنظیم است، آن را به سمت جلو بکشید تا جلوی ورود نور شدید به درون لنز دوربین گرفته شود. سایهبان دوربین را به سمت عقب بکشید تا لنز آن نور بیشتری دریافت کند. به همین دلیل قیمت دوربین های توربو اچ دی نسبت به دوربین های تحت شبکه پایین تر آمده ولی در عین حال می توانند همان کیفیت را ارائه دهند. اگر از یک دوربین ۴ مگاپیکسلی (۱۴۴۰P سوپر اچ دی) استفاده میکنید، باید رزولوشن یا video stream را روی ۲۵۶۰×۱۴۴۰ یا حداقل ۱۹۲۰×۱۰۸۰ تنظیم کنید. محل نصب دوربین امنیتی خود را تغییر دهید. سوراخ ها را با احتساب محل سیم کشی ایجاد کنید. بازگشت به تنظیمات کارخانه، به سادگی و با فرو کردن یک سوزن کوچک در سوراخ مخصوصی که در پشت دستگاه، برای این کار در نظر گرفته شده است، انجام میپذیرد.

اغلب در دفترچه راهنمای دوربین خریداری شده این مورد ذکر شده است. انواع دوربین مدار بسته امروزه در مدل ها و کاربردهای مختلفی تولید می شوند و می توان بسته به نوع کاربرد آنها و نیاز خود از آنها استفاده کرد. مشخصات دوربین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که طول کابل استفاده شده در محدوده مناسب خود است. اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه دوربین سیمی (PoE) یا وایرلس (WiFi) شما به خوبی کار میکند. استفاده از کابلهای بسیار بلند (برای دوربینهای سیمی) یا دور بودن بیش از اندازهی دوربین از روتر (برای دوربینهای وایرلس) میتواند باعث بروز مشکلاتی در کیفیت تصاویر و ویدیوهای خروجی شود. برای مثال اگر دوربین شما دارای قابلیت مادون قرمز و دید در شب باشد، هنگام شب از آنجایی که این قابلیت به کار گرفته میشود، دوربین انرژی بیشتری را از منبع تغذیه درخواست میکند، در صورتی که منبع نتواند پاسخ گوی این درخواست باشد. دلایل مشکلات کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته و امنیتی شما چیست؟ یکی از بزرگترین مسائلی که ممکن است یک دوربین مدار بسته یا امنیتی با آن روبه رو شود، مشکلات ناشی از بی کیفیت بودن، تار بودن، واضح نبودن، پرش تصویر و دیگر مشکلات این چنینی است که ما را به دردسر میاندازند.

این دوربین ها را معمولا در فضاهای خارجی نصب می کنند و دارای لنز ثابت و در برخی مدل ها لنز متغییر یا وریفوکال می باشند. شما به راحتی می توانید با قرار دادن آن در مکانی مناسب و اتصال به اینترنت مودم خود مراقب فرزندان خود باشید. دوربین مداربسته لامپی به لنز فیشای Fisheye مجهز است که موجب زاویه دید بسیار وسیعی در تصویر نهایی می شود. با استفاده از این محصول که کیفیت تصویر بسیار بالایی دارند، می توان جزئیات فراوانی در مورد سوژه را به دست آورد. می توانند با وجود یک سیستم مداربسته امنیت بالایی را تجربه کنند. دوربین را بررسی کنید تا از عدم وجود گرد و خاک، آشغال، تار عنکبوت و غیره بر روی لنز آن مطمئن شوید. چندین فاکتور مهم، باعث وجود مشکلات کیفیت تصویر برای یک دوربین مدار بسته میشوند. برای این منظور، اول از همه تماس با واحد پشتیبانی فروش و نمایندگی فروش برند دوربین شما، توصیه میشود. دارای دفاتر مستقیم فروش میباشد. دوربین را مستقیم به سمت پنجره شیشهای قرار ندهید.