دوربین مداربسته ✔️ قیمت دوربین مدار بسته + راهنمای خرید

کیفیت بالای این دوربین ها به دلیل استفاده از کابل های شبکه CAT5 و CAT6 می باشد که همین امر قیمت دوربین مداربسته IP را بالا می برد. از این نظر دوربین ها به دو دسته داخلی (ایندور یا Indoor) و خارجی (اوتدور یا Outdoor) تقسیم میشوند. به صورت کلی می توان گفت دوربین های مداربسته به دو دسته دوربین مداربسته ثابت یا فیکس و دوربین مداربسته گردان تقسیم می شوند. برای استفاده کردن از دوربین های نظارتی امنیتی به دو نوع کابل کشی نیاز است که به صورت کلی دو نوع کابل دیتا و کابل برق برای تامین انرژی تقسیم می شود. نکته ای که در این قسمت باید مورد توجه ویژه ای قرار گرفته شود و به عنوان تفاوت اصلی در کابل کشی این دوربین ها می باشد این است که در صورت استفاده کردن از NVR و یا سوئیچ POE نیازی به استفاده کردن از کابل برق جدا وجود ندارد و می توان از همان کابل شبکه برای انتقال برق و تامین انرژی نیز استفاده کرد. و در قسمت آخر می توان این را افزود که این تکنولوژی قادر است با همین وجه تمایز میان حرکت درست و نویز های احتمالی در تشخیص حرکت به خوبی عمل کند.

به طور كلی دوربین مداربسته مورد استفاده عده زیادی است. دوربین های مدار بسته دارای اشکال ظاهری مختلفی هستند که هرکدام با نام خاصی شناخته می شوند. این نوع دوربین معمولا به صورت سقفی نصب می شود و زاویه ای که در حال تصویربرداری آن است از طرف بیننده مشخص نمی باشد. AWB Function (Balance White Balance) این ویژگی سبب تطابق رنگ های زمینه در تصویر با نور موجود در محیط می گردد. ممکن است با خواندن این مطالب برای خرید دوربین مدار بسته رقبت پیدا کنید، توجه داشته باشید که افراد بسیاری به فروش دوربین مدار بسته می پردازند، توصیه می شود تنها از نمایندگی هایی خرید کنید که محصولات خود را ضمانت می کنند. دوربینهای مداربسته، انواع مختلف دیگری نیز دارند و تنها محدود به دوربین مداربسته دام و بولت نمیشوند و همین امر تشخیص و انتخاب آنها را با دشواریهایی همراه میکند. بعلاوه خرید دوربین لامپی بسیار هوشمندانه است، از آنجایی که بصورت یک دوربین مخفی برای شما عمل می کند و سارقین متوجه وجود دوربین مدار بسته در محیط نمی شوند. مقاومت آن ها در برابر نور خورشید بسیار بالاست به نحوی که 24 ساعته می توانند کار کنند. در حالی که گوشه های تصویر به دلیل عدم پوشش دهی مناسب نور IR روشنایی یکنواختی نخواهند داشت.

فقط توجه داشته باشید که در محدوده آنتن دهی NVR باشد. همان طور که ذکر شد ساختار مستطیلی LED ها در فناوری EXIR باعث پوشش دهی کامل و مناسب روشنایی در تمامی تصویر خواهد شد. که توانسته بالاترین فناوری را با قیمتی مناسب تر ارائه نماید. میزان دید در شب با برد 100 متر میتواند توجه خیلیها را به خود معطوف كند. شما با خرید دوربین ip می توانید با خیال راحت سفر کرده و تصاویر منزل خود را از طریق گوشی هوشمندتان دریافت کنید. این تکنولوژی نیز مختص دوربین های مداربسته توربو اچ دی هایک ویژن می باشد که می تواند سیستم آنالوگ را بدون نیاز به تغییر در بستر آن به HDTVI تغییر دهد. دوربین مدار بسته AHD یا HD می تواند در بستر آنالوگ تصاویر اچ دی ارائه دهد. این نوع از دوربین ها قابلیت ارسال تصاویر به یک یا چند محل را دارند. همانطور که از این ویژگی ها مشخص است، این محصول بسیار خاص و ویژه است.

باتری داخلی دوربین های مداربسته خورشیدی ، یک باتری 4 سلولی است . این تکنولوژی جدید با نام انگلیسی High Definition Composite Video Interface شناخته شده است که نوع جدیدی از دوربین های مداربسته می باشد. این یعنی اینکه پس از نصب، زاویه دید دوربین ثابت است و نمی توان آن را تغییر داد. این سیستم بر پایه آنالوگ، اما كیفیتی مطلوب است. به این دوربین های چرخشی اسپید دام یا ptz گفته می شود. ولی در دوربین های گردان عمل گردش به صورت اتوماتیک انجام می شود. دوربین مدار بسته بولت قابلیت گردش ندارد ولی در عوض می تواند فواصل طولانی را پوشش دهد. این دوربین ها دارای توان چرخشی 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی اند. عبارت PTZ مخفف Pan (چرخش افقی)، Tilt (چرخش عمودی) و Zoom (بزرگنمایی) میباشد. یکی از مهمترین دلایل استفاده از دوربین مداربسته ، برقراری امنیت است به طوری که با استفاده از آنها میتوان هر حرکت مشکوکی را زیر نظر قرار داد.