دوربین مداربسته چیست // نصب و راه اندازی انواع دوربین مداربسته

شما علاوه بر دوربین مدار بسته باید برای ذخیره سازی اطلاعات نیز دستگاه یا کارت حافظه ای را در نظر داشته باشید . منبع ذخیره سازی تصاویر در این دوربینها کارت حافظهای میباشد که در این دوربینها قرار میگیرد. همانطور که از نام این دوربینها پیداست، مشخص است که با موجی به نام موج آنالوگ کار میکنند و بسته به امواج آنالوگ، کیفیت تصاویر ضبط شده مشخص میشود. در کشور ایران هم مانند سایر کشورها، برای حفظ امنیت مردم تلاشهایی صورت گرفته است و قوانینی تدوین شده است و مردم موظف و ملزم به تبعیت از آن قوانین میباشند. از مزیت های دوربین مدار بسته یونی ویو تکنولوژی منحصر به فرد این دسته از دوربین ها در بخش IP یا تحت شبکه هستند. صدای ضبط شده و یا تصویری که به وسیله دوربین مداربسته ضبط شده است به خودی خود دلیلی قطعی نیست و صرفاً به آگاهی بهتر قاضی کمک خواهد نمود. ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲: ادله اثبات جرم عبارت از اقرار، شهادت، قسامه و سوگند در موارد مقرر قانونی و علم قاضی است. برای نصب دوربین مداربسته در هر مکانی، قوانین خاصی مدنظر است که باید رعایت گردد، این ماده به نصب خلاف قانون در محیطها اشاره کرده است و اگر با رعایت شرایط و قوانین صورت پذیرد منعی نخواهد داشت.

نصب و خرید DVR یا AVR با کیفیت و از برند معتبر نقش تعیین کننده ای در تصویر ضبط شده دارد. به صورت کلی می توان گفت دوربین های مداربسته به دو دسته دوربین مداربسته ثابت یا فیکس و دوربین مداربسته گردان تقسیم می شوند. پهنای باند کم: الگوی فیلمبرداری دوربینهای آنالوگ به این صورت است که با نرخ پایین تصاویر را ایجاد میکنند و لازم است بدانید که برای ارسال کردن آنها نیازی به پهنای باند بالا نیست. هایک ویژن دارای بزرگترین و قدرتمند تربن تیم تحقیقاتی در جهان است. شرکت هایک ویژن یک شرکت چینی است که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شده است و همواره تاکنون برترین تولید کننده محصولات امنیتی بوده است. استراق سمع و گوش دادن مخفیانه به حرفهای دیگران، نظارت کردن بر افراد دیگر، منع شده است و تنها حکم قانون است که این ممنوعیت را میتواند از بین ببرد. دوربین مدار بسته بولت وابسته به اشعه مادون قرمز قطر بزرگتری دارند تا بتوانند فضای اضافی را که نیاز به LED IR است ایجاد کنند. با توجه به نیاز نصب دوربین مدار بسته خانگی و غیره در فضای بیرون خاصیت ضد آب و ضد گرد غبار بودن آنها تا حد بالایی بر طول عمر دوربین تاثیر گذار است.

محاکم، فیلمها، صداهای ضبط شده را مدرک جرم نمیدانند چرا که این موارد بسیار قابلیت تغییر، تقلب در آن وجود دارد، از این رو اینها صرفاً اماره، قرائن و نشانه هایی است که در رأی قاضی تأثیر گذار است فقط و به عنوان مدرک مورد استناد نمیتواند قرار گیرد. من خودم یک دوربین پانورامای Zosi 3MP دارم و بسیار جالب است. این یک دستگاه اندازه گیری الکترونیکی است، که برای اندازه گیری جریان، ولتاژ، مقاومت و غیره استفاده می شود. سیستم حفاظتی و نظارت تصویری شما حداقل باید شامل 1 تا 3 دوربین مدار بسته HD یا تحت شبکه IP، یک دستگاه dvr یا nvr، سیم و کابل مناسب، آداپتور و فیش باشد. DVR ، NVR و یا AVR بستگی به نوع دوربین مدار بسته مورد استفاده هرکدام خریداری می شود. بنابراین توصیه می شود برای سیستم های نظارت تصویر از این کابل استفاده نشود. انواع دوربین ها بر اساس نحوه انتقال تصویر انتقال تصویر در دوربین های مداربسته بر بستر های گوناگون انجام می شود و بر همین اساس به دسته های مختلف تقسیم می شوند.

در این میان شرکت هایک ویژن را می توان پیشتاز تکنولوژی های نوین در زمینه دوربین های مداربسته دانست که در ایران نیز انواع دوربین های این شرکت در بازار موجود است. تجهیزات passive: کلمهی passive به معنای غیر فعال است و به اجزایی گفته میشود که در تولید، تقویت سیگنالها و هدایت آنها نقشی ندارند. همچنین در سیستم های مداربسته ای که از دوربین های ۱۰۸۰ یا FULL HD استفاده می شود، باید از NVR های قوی تری استفاده شود. باید تاییدیه کتبی از کلیه اعضای مجتمع و یا هیئت مدیره ساختمان داشته باشند. برای استفاده کردن از دوربین های نظارتی امنیتی به دو نوع کابل کشی نیاز است که به صورت کلی دو نوع کابل دیتا و کابل برق برای تامین انرژی تقسیم می شود. در اینجا می توان بیان کرد که حداقل کیفیت تصویر دوربین های آیپی(IP) شبکه روزولشن VGA با رزولوشن ۶۴۰×۴۸۰ است. وظیفه لنز : اندازه چیپ تصویر دوربین ها محدود و کوچک است. یک مانیتور کوچک و همراه است که در لحظه نصب دوربین مدار بسته، میدان دید دوربین را کاملا بررسی و تست می شود.