دوربین مداربسته چیست // نصب و راه اندازی انواع دوربین مداربسته

چند تا سوال از خودمون و بهتر از اون از مشتریمون بپرسیم . باید دو تا دوربین به طوری که هم همدیگه رو پوشش بدن هم نقطه دید مرکزی شون ورودی باشه نصب کنیم. این دوربین ها مناسب فضاهای داخلی هستند و به دلیل داشتن فاصله کانونی ثابت و دید در شب پایین، هزینه بالایی ندارند. لنز این دوربین ها از قبل روی آن نصب نشده است و باید به طور جداگانه تهیه و نصب شود. اساساً این دوربینها باید به یک ضبط کننده دیجیتال ویدیو (DVR) وصل شوند تا بتوان ویدیوهای آنها را پردازش و ذخیره کرد. در چنین موقعی باید وضعیت ترافیک شبکه را در نظر گرفت چون در صورتیکه تصاویر کیفیت بالایی داشته باشند ترافیک بالایی در شبکه ایجاد می شود . هارد متناسب با در خواست تعداد روز های مشتری در نظر بگیرید و اگر تجربه و برنامه خاصی برای محاسبه زمان ذخیره سازی در هارد را ندارید از این ترفند استفاده کنید : برای انکه هر دوربین 2مگاپیکسل 24 ساعت ضبط کنه 30 گیگ فضا می خواهد حالا اگر یک هارد 1 ترابایت داشته باشیم .

یه نکته :بهتره توی فضا های داخلی و مخصوص سقف کوتاه مثل پارکینک از دوربین های سقفی و ضدآب و ضد ضربه استفاده کنید وحتما محکم پیچ کنید. توی پارکینگ ها هم ورودی خروجی ها مثل ورودی اصلی ، راه پله ها و ورودی آسانسور و دوربین اختصاصی داشته باشید و بقیه محیط رو تقسیم بندی کنید و نصب کنید. تفاوت انواع دوربین مدار بسته با دوربین های دام این است که این دسته از دوربین ها مناسب محیط های داخلی و خارجی هستند. جلوگیری از مشکلات احتمالی : در محیط مهد کودک به دلیل شلوغی که وجود دارد می تواند اتفاقات متفاوتی رخ دهد که با تصویر برداری می توان در مواقع لزوم نسبت به رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام داد. هر دستگاهی که روی شبکه کار میکند، با استفاده از پورتهای اختصاص یافته به خود، خدمات خود را ارائه میدهد. شما پس از نصب سیستم دوربین مداربسته در محل شرکت یا فروشگاه خود می توانید نظارتی همه جانبه بر نوع رفتار و برخورد با دیگر پرسنل و مراجعه کنندگان , لحن صحبت و یا اشتباهات آن ها داشته باشید و در نهایت با استفاده از این نظارت راندمان کاری خود را بالا ببرید.

کابل شبکه را به دستگاه DVR وصل کرده و آن را به اینترنت متصل کنید. تجهیزات active: قطعات active یا قطعات فعال به قطعاتی گفته میشود که به برق وصل میشوند و در تولید، تقویت سیگنالها و هدایت آنها نقش دارند. این مدل از دوربینها در شکلهای متنوعی طراحی شده و به بازار عرضه میشوند. خب این هم یه نوعی از نیاز هست. اما توی شب با اینکه دید درشب خوبی هم داره این متراژ به نصف می رسه . یعنی می تونه تا 100 متر هم دید داشته باشه اما نمی تونه جزییات رو تفیکیک کنه . به عنوان مثال میتوان به مکانی همچون مترو اشاره کرد که در آن روزانه افراد بسیاری رفت و آمد دارند اما نیروی انسانی نمیتواند به تمام محل، دید کامل داشته باشد و به همین منظور از دوربین آنالوگ جهت برقراری امنیت استفاده میشود. یکی سیستمهای قدیمی تر که دارای دید در شب IR یا مادون قرمز میباشند که در شب تصاویر را سیاه و سفید نشان میدهند.

دوربین مداربسته دید در شب رنگی را با نام دروبین با اشعه مادون قرمز نیز می شناسند . قوانین هر کشوری، اهدافی را دنبال میکند که مهمترینش حفظ امنیت افراد آن جامعه است. این استاندارد مشخص میکند هر پوشش تا چه اندازه ای میتواند در مقابل نفوذ آب از خود مقاومت نشان دهد. از این فناوری با نام HDTVI نیز یاد میشود. PoE نیز گزینه دیگری است ( قدرت و اترنت ) ، بدین معنا که هم برق و هم سیگنال از طریق یک کابل اترنت قابل ارسال است. برخی از منابع تغذیه سیستم دوربین مدار بسته مجهز به ذخیره انرژی اضطراری و پشتیبان خود هستند، بنابراین مستقیماً به برق اصلی خانه شما متصل می شوند. استفاده از سیستم های نظارت تصویری در اماکن عمومی مانند گمرک، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، پایگاه های نظامی، سفارتخانه ها و … آیا آموزشگاه برای کارآموزانی که از شهرستان ها شرکت میکنند خوابگاه درنظر گرفته است؟