دوربین مداربسته چیست // نصب و راه اندازی انواع دوربین مداربسته

برخی از دوربین های مداربسته با استفاده از برق 12 ولت کار می کنند در حالی که برخی دیگر به 210 ولت نیاز دارند بنابراین مهم است که دوربین مداربسته با منبع تغذیه صحیح مطابقت داشته باشد. سیستم نظارتی دوربین مدار بسته برای کارکرد صحیح نیازمند وجود تمام اجزا و متعلقات آن است. ضبط کننده ها بخش اساسی سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته هستند. هارد دیسک های دوربین مداربسته دارای اجزای بادوام تری نسبت به هارد های رایانه ای سنتی هستند که به آنها امکان می دهد در صورت لزوم 24 ساعت کار کنند. همچنین در طبق آمار بخش قابل توجه ای از سرقت ها از شرکت ها و کارخانه ها، توسط کارمندان همان مجموعه انجام پذیرفته است. هارد دیسک: از هارد دیسک برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته در دستگاه ضبط کننده استفاده می شود. هنگامی که فضای ذخیره سازی هارد دیسک پر می شود، تصاویر جدید قادر به ضبط شدن در دستگاه نمی باشند، بنابراین بررسی دستگاه ضبط کننده برای اطمینان از داشتن حافظه کافی برای ضبط ضروری می باشد. سوکت شبکه: از سوکت شبکه برای اتصال کابل شبکه به تجهیزات شبکه استفاده می شود. کابل شبکه: کابل شبکه برای ارتباط دوربین و دستگاه NVR یا سوئیچ در سیستم مداربسته شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

از تجهیزات حفاظتی مورد نیاز در ساختمان ها و مکان های عمومی دوربین مداربسته، تجهیزات اعلام حریق، دزدگیر و سیستم های امنیتی می باشد که می توانید متناسب با آن مکان گزینه مناسب را انتخاب کنید. سپس گزینه های مختلف نصب و عملکردهای دوربین را در نظر داشته باشید و در کنار آن میزان هزینه ای که قصد دارید برای خرید دوربین خرج کنید در گوشه ذهن خود داشته باشید. برای همکاران فعال در این حوزه، تخفیف های ویژه ای بر روی تمامی قیمت ها در نظر گرفته میشود و همچنین امکان اعطای نمایندگی (به جز در شهرهای تهران، زنجان، سبزوار، ملایر، اهواز، کرج، زاهدان و بوشهر که هم اکنون شرکت در آن ها نماینده فعال دارد) نیز وجود دارد. برای این که با نحوه عملکرد دوربین های مدار بسته آشنا شوید نیاز است تا با انواع دوربین هایی که وجود دارد و نحوه عمل هر یک از آنها آشنا گردید. با وجود فناوری HDTVI با كیفیت و ارزان قیمت، حتی افراد در مناطق مسكونی رو به استفاده از چنین ابزاری آوردهاند تا ضریب امنیتی محل خود را بالاتر ببرند. امروزه در سرتاسر دنیا نیاز به امنیت بیش از پبش احساس می شود به همین علت از کارخانه های بزرگ صنعتی تا منازل مسکونی، مشتاق به نصب دوربین مداربسته جهت حفظ و برقراری امنیت در محیط کار و یا محل زندگی خود هستند.

لوله فلکسی یا فلزی: از لوله فلکسی و لوله فلزی برای پوشاندن و محافظت از کابل ها در محیط های غیر مسقف استفاده می شود. 650,000 تومانبسیار جذاب است که بدانیم میتوانیم با قیمتی پایین تجهیزات امنیتی باکیفت ، منحصر به فرد و با کیفیت بخریم و از دارایی ها و اموال خود محافظت کنیم ، پیشرفت تکنولوژی همواره نوید روز های بهتری را به ما میدهد ، دوربین مداربسته بریزی از برند بریزی ، این غول تکنولوژی از آن شادی که با خود آورده است اطلاع میدهد . برای دوربین های بالت در فضای باز، معمولاً، محافظی تعبیه می شود که این دوربین ها را در مقابل بارندگی، گرد و غبار، تگرگ و عوامل دیگر محافظت می کند. اکنون به شرح رزولوشن های مختلف دوربین های مدار بسته می پردازیم. این تکنولوژی در راستای افزایش رزولوشن تصویر در دوربین های آنالوگ در کنار تکنولوژی های IP، AHD، HDCVI و HDSDI ابداع شده است. این رزولوشن معمولا برای ضبط کننده های DVR مستقل سطح متوسط هنگام ضبط ویدیوی بلادرنگ استفاده می شود. دوربین های دام معمولاً دید در شبی با برد متوسط دارند.

دوربین مداربسته انواع مختلفی دارند و براساس ویژگیهای مختلف، در دستهبندیهای مختلفی تولید و عرضه شدهاند که هرکدام از آنها را بسته به نیاز محیط میتوان تهیه کرد. این دوربین ها بیشتر مناسب محیط های داخلی هستند. دوربین مداربسته دام عموماً کاربردهای غیر صنعتی دارند و بیشتر در فضای داخلی نصب می شوند، اما در بین آن ها می توانید نمونه خارجی نیز پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس بگیرید. قبل از خرید دوربین باید فقط آنچه را که دوربین های مدار بسته برای شما باید انجام دهند، در نظر بگیرید. برخی از منابع تغذیه سیستم دوربین مدار بسته مجهز به ذخیره انرژی اضطراری و پشتیبان خود هستند، بنابراین مستقیماً به برق اصلی خانه شما متصل می شوند. این اتصال با استفاده از یک سیستم کابل دوربین مدار بسته سیامی انجام می شود که ترکیبی از یک کابل کواکسیال RG59 انتقال دهنده فیلم با یک کابل برق 16 دو سیم است. دوربین های مدار بسته سیمی از Wi-Fi استفاده نمی کنند اما برای مشاهده فیلم از راه دور می توانند از طریق کابل اترنت به اینترنت متصل شوند.