دوربین مداربسته چیست // نصب و راه اندازی انواع دوربین مداربسته

انتخاب و خرید بهترین دوربین مدار بسته خانگی و دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها همواره یک دغدغه ذهنی برای متقاضیان آنهاست. بهترین دوربین مدار بسته مناسب شرکت ها، دوربین تحت شبکه است. این دستگاه همچنین امکان ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند. همچنین میتوان گفت به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد برای خرید این دوربینها اقدام میکنند. به همین دلیل ممکن برای برخی از ما انتخاب کمی دشوار باشد. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت و کمک گیری از متخصصین زبده و همیار نصب و تعمیر دوربین مدار بسته هوم سرویز ، تاثیری شگرفی بر روی کیفیت تصویر نهایی دارد. به نوعی دوربین مداربسته تحت شبکه این قابلیت را دارد تا مانند یک تلفت همراه عمل نماید.(به طور مثال مدیر مجموعه می تواند از طریق دوربین های آی پی با کارکنان ارتباط برقرار کند.) استفاده از شبکه های اینترنتی از جمله وایفای و شبکه های موبایلی یکی از ویزگی های مهم دورین مداربسته تحت شبکه است. کاور منحنی مانند و شیشه ای این دوربین ها باعث می شود تا نور IR به سمت لنز دوربین بازتاب داده شده و دوربین را کور کند. از الگوهای معمول مانند ۱۲۳۴ استفاده نکنید.

از دوربین مداربسته پلاکخوان، به صورت سراسری در محیطهای ترافیکی و راهها مواصلاتی استفاده میشود به طوری که تشخیص تخلفات رانندگی، رهیابی محمولههای انتقالی و بسیاری از موارد از این دست، به وسیله این دوربینهای مداربسته ممکن است. که به صورت دیواری و در محیطهای بیرونی قابل نصب هستند. اگر آن را برای کنترل کلی اوضاع منزل یا محل کار خود در نظر بگیرید که نیاز به ثبت جزییات زیاد ندارد، یک دوربین دو مگاپیکسلی می تواند برای شما کافی باشد. ما در این پست قصد داریم توضیحات لازم و کافی را در جهت خرید بهترین دوربین مدار بسته برای منزل یا شرکت ها را ارائه کنیم، همچنین تجهیزات مورد نیاز نصب دوربین را برایتان به تفضیل شرح خواهیم داد. همچنین نصب دوربین مداربسته و هوشمند سازی باید توسط متخصص نصب دوربین ماهر، طراحی و اجرا شود. این مدل دوربین های مداربسته بدون داشتن نقطه کور می تواند تمام فضای مورد نظر را تا شعاع چند صد متر تحت نظر داشته باشد.

دوربین مداربسته داهوا و دوربین مداربسته برایتون در مدل بولت یکی بهترین دوربین های دید در شب مناسب برای محیط های خارج از ساختمان می باشد . زیرا با توجه به مکان و نوع کسب و کار، مدل دوربین باید متناسب خریداری شود. در واقع مرکز اتصال شبکه بشمار می رود و سیاست های اتصال در شبکه بر حسب نیاز با توجه به الگوی شبکه متفاوت خواهد بود. زیرا به راحتی بر روی سقف نصب می شود و تمام جزییات را ضبط می کند. این دوربین ها امواج دیجیتال انتقال می دهند. امروزه بازارهای جهانی تمایل بیشتری به نصب و تعمیر دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال نشان داده اند. دوربین های تحت شبکه یا IP نسل مدرن دوربین های مداربسته هستند. این پروژه با مقاومت برخی از ناظران حریم خصوصی روبرو شده است.سیستم های آنالوگ و دیجیتال کاملا متفاوت عمل می کنند اما شبکه های مدار بسته مدرن از نرم افزار و سخت افزار تبدیل برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال استفاده می کنند. اگر قصد دارید از دوربین مداربسته بولت IP برای نظارت در یک محل استفاده کنید، لازم است هنگام تنظیمات دوربین، آدرس منحصر به فرد IP بی سیم را برای بخش نرم افزاری وارد کنید.

به علاوه، ما به هزینه آنها و اینکه آیا شما نیاز به نصب حرفه ای آنها دارید یا اینکه خودتان می توانید آن را نصب کنید اشاره خواهیم کرد. PoE ،تکنولوژی فشرده سازی U-Code ،Starlight ، PlUG & Play توانست سهم زیادی را در تولید دوربین های آی پی و البته فروش آنها در سطح جهان بدست آورد . یکی از دلایل محبوبیت دوربین های آنالوگ در بازار ایران و جهان نیز همین اختلاف قیمتی است که باعث شده این نمونه از دوربین ها از محبوبیت بیشتری در کارهای روزمره برخوردار باشند. دوربین مدار بسته آنالوگ از قدیمی ترین نوع دوربین ها در ایران به شمار میرود، که در ایران نیز بسیار متداول است. دی وی آر ها دستگاه های مختص ضبط و کنترل تصاویر دوربین های آنالوگ به شمار می آیند. بدین منظور از دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال یا DVR استفاده می شود. برای مرور کردن تصاویر دوربین مداربسته اگر از طریق موس دستگاه DVR می خواهید تصاویر را باز بینی نمایید ابتدا بر روی صفحه مانیتور کلیک راست نموده پنجره ای که باز میشود هم می توان از داخل گزینه منوی اصلی وارد تنظیمات ضبط و مرور کردن بشویم و یا گزینه سوم یا چهارم در منوهای مختلف ، که اگر منوی شما فارسی است گزینه مرور کردن یا پخش کردن و اگر منوی شما لاتین است گزینه Play Back را انتخاب نمود پس از انتخاب گزینه Play Back و یا همان مرور کردن یک پنجره باز میشود که در آن پنجره راست صفحه تاریخ را نشان می دهد که شما با انتخاب تاریخ مد نظرتون یک نوار سبز رنگ در پایین صفحه نمایان میشود که ساعت های ضبط شده به رنگ سبز نشان داده میشود که با کلیک بر روی نوار سبز رنگ شروع به پخش تصاویر ضبط شده در تاریخ و زمان انتخاب شده خواهد شد.