دوربین مداربسته – طراحی، فروش و نصب دوربینهای مداربسته

در نتیجه امکان دریافت و شنود غیر مجاز دوربینهای آنالوگ خیلی آسانتر است. دوربین مدار بسته با تکنولوژی استارلایت دارای حساسیت نور بسیار عالی است، که در نتیجه توانایی ضبط تصاویر با کیفیت بالا را در شرایطی با کم نور در دسترس قرار می دهد. دوربین وظیفه دارد از محیط مورد نظر فیلمبرداری کرده و ویدئو و تصاویر تهیه شده را به دستگاه دی وی آر که همان سرو مرکزی است، ارسال کند. در محیطهایی که نیاز به دوربین نامحسوس است، میتوان از این دوربینها استفاده کرد. این مدل از دوربینهای مدار بسته در انواع مختلفی طراحی و تولید میشوند و امروزه در بازار هر فرد میتواند بسته به نیاز خود، یکی از آنها را جهت استفاده تهیه نماید. این روزها از دوربین های مداربسته در موارد مختلفی استفاده می شود. انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته متناسب با موقعیت یا شرایط مختلف محیطی وجود دارد که هر کدام ویژگی و قابلیت های خاص خود را ارائه می دهند. تا فاصله مشخصی امکان ارسال سیگنال وجود دارد. دوربین مداربسته مخفی بیسیم سیگنال ویدئویی را در شعاع کوچک به گیرنده (جایی که تصاویر مشاهده یا ضبط شود) منتقل میکند.

دوربین های مداربسته کوچک دارای قابیلت پشتیبانی از حافظه جانبی SD تا 128 گیگابایت می باشد، که می تواند فیلم های ضبط شده را در حافظه خود ذخیره نماید. این جرایم میتوانند جرایم رانندگی، جرایم جنایی و بسیاری موارد دیگر باشد، که برای جلوگیری از وقوع آنها از دوربین مدار بسته آنالوگ استفاده میشود. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد از این دوربینها استفاده میکنند، نیاز نبودن به دانش شبکهای است. امروزه استفاده از دوربین مداربسته بیسیم تحت شبکه IP افزایش یافته است زیرا شما به راحتی می توانید تنها با اتصال به شبکه اینترنت دوربین خود را راه اندازی نمایید. اما دوربین مداربسته بیسیم برقی، همچنان به سیم برق نیاز دارد. در واقع یک کاربر برای انتخاب سیستم باید تصمیم بگیرید که از بین دو عامل کیفیت تصویر دوربین و قیمت دوربین مدار بسته، کدام مورد اولویت بالاتری دارد. اگر قصد خرید دوربین مدار بسته از یک شرکت دوربین مداربسته معتبر را دارید ، در درجه اول باید بر اساس نیاز و محیط خود دوربین مداربسته خود را انتخاب نمایید . بعد از آن می توانید انتخاب خود را با مشورت کارشناسان این حوزه به درستی انجام دهید و در صورت حضور در مراکز رسمی فروش کیفیت تصویر را تست کنید.

این دوربین ها برای محیط هایی مناسب است که نور در آن ها به حداقل ، یعنی صفر می رسد .کیفیت تصاویر این دوربین ها بسیار بالا با رزولوشنی فوق العاده عالی می باشد . نویز همیشه امواج آنالوگ را تحت تأثیر قرار می دهد و کابلهایی که در این دوربینها استفاده میشود، تأثیر مستقیمی در سطح رزولوشن تصاویر خروجی می گذارد. این دوربین ها را می توان با استفاده از یک پوشش ضد آب کرد و در فضا های باز مورد استفاده قرار داد . از مهم ترین این ویژگی ها می توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد . به عنوان مثال میتوان به استفاده از آنها در کارخانههای صنعتی اشاره کرد. در سوی دیگر در پروژه هایی که نیاز کارفرما، نیاز نظارتی است می توان از دوربین های اسپید دام در کنار دوربین های ثابت با لنز ثابت برای پوشش مکان مورد نظر استفاده نمود. دوربین مدار بسته اسپید دام: نام دیگر این دوربینها، دوربینهای چرخشی است و تقریبا شبیه دوربینهای دام میباشند. دوربین مدار بسته آنالوگ دام: ظاهر این نوع دوربینها، گنبدی شکل است. نقاط قوت آنها به طور خاص در برنامه هایی است که نیاز به مشاهده مسافت طولانی دارند. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، دوربین آنالوگ امروزه به عنوان یکی از پر استفادهترین دوربینها شناخته شده است.

تجهیزات passive: کلمهی passive به معنای غیر فعال است و به اجزایی گفته میشود که در تولید، تقویت سیگنالها و هدایت آنها نقشی ندارند. برای تجهیزات passive میتوان به اجزایی همچون رک و داکت اشاره کرد. به طور كلی میتوان به دو نوع دستگاه NVR و DVR اشاره داشت. همچنین نصب دوربینهایی که دارای دستگاه DVR میباشند، نسبت به آنهایی که دارای دستگاه NVR هستند، بسیار راحتتر انجام میشود. امکان نمایش ویدئوهایی که از قبل ذخیره شده است و همچنین ویدئوهای زنده بر روی نمایشگر وجود دارد. دوربین مداربسته بولت بخاطر ظاهر منحصر به فردی که دارد معمولا در فضاهای باز و محیط هایی بیرونی استفاده می شود. از مهمترین کاربرد دوربینهای آنالوگ میتوان به استفاده از آنها در سیستمهای حفاظتی اشاره کرد. در ادامه به کاربردهای دیگری از این دوربینها اشاره میکنیم. در ادامه مزیت دیگری از دوربینها را شرح میدهیم. نوع دیگری از لولهها وجود دارند که فلزی بوده و قابلیت انعطافپذیری ندارند. دوربین های IP که از طریق یک سوئیچ شبکه با قابلیت Power Over Ethernet (PoE) تغذیه می شوند ، نیاز به منبع تغذیه جداگانه را از بین می برند. همانطور که اکثر ما برند سامسونگ را میشناسیم ، این برند در حیطه محصولات صوتی تصویری مشغول است.