دوربین مداربسته ایرانی – بررسی کامل برند ایرانی پرکسیس

می خواهید ۸ دوربین در خانه خود نصب کنید ، می توانید یک نصاب حرفه ای استخدام کنید که بتواند همه چیز را برای شما نصب کند. پیدا کردن این نوع دوربین ها در هر فروشگاه الکترونیکی بسیار آسان است زیرا ارزان هستند و هر کسی می تواند آنها را نصب و راه اندازی کند. یک دوربین امنیتی که به شما امکان می دهد فیلم زنده را مستقیماً در تلفن همراه خود مشاهده کنید ، همیشه یک مدل IP است ، فرقی نمی کند سیم یا بی سیم باشد. بنابراین در بازار می توانید دوربین های امنیتی آنالوگ را پیدا کنید که از فناوری هایی مانند HD-TVI ، HD-CVI و AHD استفاده می کنند که دارای رزولوشن ۷۲۰p ، ۱۰۸۰p هستند . دوربینهای دید در شب معمولا در کنار لنز خود دارای led هایی حاوی اشعه مادون قرمز جهت بهبود کیفیت تصاویر می باشد . جابجا می شود، باید این میزان را تا 4k بالا ببرید. همانطور که می بینید این دوربین به عنوان یک دوربین Wi-Fi ارائه شده است ، به این معنی که می تواند به روتر Wi-Fi شما متصل شود تا فیلم را مستقیماً به تلفن همراه خود ارسال کنید. نویز نمک و فلفل وقتی که سنسور CCD داغ میشود و یا توسط ذرات خاک درون دوربین مدار بسته تولید میشود.

دوربینهای مداربسته با تکنولوژی ANPR/LPR، به عنوان یکی از پرکاربردترین دوربین مداربسته موجود در سراسر دنیا شناخته میشوند به طوری که به صورت حداکثری، در بسیاری از راهها و جادهها، و در بسیاری از کشورها از آنها استفاده میشود و هر ساله، قابلیتهای و امکانات مدرنتری به آنها اضافه میشود. به عنوان مثال عملی ، به دوربین موجود در تصویر زیر توجه کنید ، این یک دوربین IP است که با صدا / فیلم کار می کند و با Amazon Alexa سازگار است. برخی از مدلهای پیشرفتهی دوربین مدار بسته علاوه بر قابلیت ضبط تصویر دارای قابلیت ضبط صدا نیز هستند. به نوعی دوربین مداربسته تحت شبکه این قابلیت را دارد تا مانند یک تلفت همراه عمل نماید.(به طور مثال مدیر مجموعه می تواند از طریق دوربین های آی پی با کارکنان ارتباط برقرار کند.) استفاده از شبکه های اینترنتی از جمله وایفای و شبکه های موبایلی یکی از ویزگی های مهم دورین مداربسته تحت شبکه است. بعلاوه دوربین مینی بولت نیز یک دوربین حرفه ای به حساب می آید و به دلیل شکل ظاهری کوچکش می تواند به طور نامحسوس در فضای داخلی و خارجی نصب شود و کمتر در معرض دید باشد.

به طور معمول همه ی دستگاه های ضبط کننده دوربین های نظارتی، فایل های تصویری را کم حجم کرده و در در هارد دیسک ذخیره میکنند. نصاب های دوربین مدار بسته با توجه به عوامل متعددی در اولین مرحله از کار اقدام به طراحی یک نقشه کامل از محل های قرارگیری دوربین می کنند همچنین یکی از مهمترین عوامل اثرگذار بر کل پروژه نصب دوربین مدار بسته نوع دوربینهای خریداری شده است. البته مدل هایی نیز وجود دارد که می توانند از یک دستگاه ضبط محلی استفاده کنند. یکی از چالش هایی که از همان ابتدا گریبان سیستم های نظارتی را گرفته بود پرهزینه بودن لوازم ذخیره سازی تصاویر بوده و است. دوربین مداربسته پلاک خوان ، دوربین هایی هستند که دارای رزولوشن و کیفیت تصویر بالایی هستند و قادرند پلاک اتومبیل هایی که از آن نقطه تردد می کنند را ثبت کنند . تفاوت انواع دوربین مدار بسته با دوربین های دام این است که این دسته از دوربین ها مناسب محیط های داخلی و خارجی هستند.

یک دوربین IP می تواند به تنهایی کار کند و لزوماً به ضبط کننده خارجی احتیاج ندارد زیرا می تواند روی کارت SD ضبط کند یا از یک سرور ضبط ابر استفاده کند. این نوع دوربین های امنیتی (مدل های حرفه ای) معمولاً به ضبط کننده داخلی خارجی نیاز دارند که با نام NVR (ضبط ویدیو شبکه) شناخته می شود. به همین دلیل ، این دوربین ها برای برنامه های نظارت بر فضای باز که دوربین های IR قادر به عملکرد مطلوب نیستند ایده آل هستند. دوربین های امنیتی بدون سیم به هیچ وجه از سیم استفاده نمی کنند زیرا دارای باتری هستند و همچنین می توانند داده ها (صوتی ، تصویری ، هشدارها و غیره) را از طریق اتصال Wi-Fi ارسال کنند. در ابتدا تنها دوربین های مداربسته آنالوگ (غیر دیجیتال) ساخته شده بودند که کیفیت پایین تصاویر و عدم دسترسی به شبکه از معایب آن به شمار می رفت. سیم کشی برای این دوربین ها به این صورت است که می توان به مانند دوربین های آنالوگ برای هر دوربین یک کابل مجزا کشید و همه سیمها را کنار NVR به یک سوئیچ شبکه وصل کرد.