دوربین مداربسته|قیمت بهترین دوربین مداربسته

برای یک دوربین امنیتی چند کانونی، باید تنظیمات فوکوس و زوم را به درستی اعمال کنید. برای تحقق این مفهوم، استراتژیها و تجهیزات مختلفی به وجود آمده است که از میان آنها، میتوان به دوربین مداربسته (CCTV) اشاره کرد. البته با در نظر گرفتن ویژگی های دوربین های یونی آرک و نصب آسان انتظار می رود که در مدت زمان کمی هدف شرکت یونی ویو (تسخیر بازار) تحقق یابد. برای خونه ها از در وروی شروع کنید. این دوربین ها تصاویر را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارند، بنابراین تصاویر دوربین های مدار بسته به راحتی قابل دسترسی هستند. در واقع در دوربین مدار بسته آنالوگ، آنالوگ دریافتی توسط حسگرها به یک تقویت کننده فرستاده میشود و سپس ارسال آن به خروجی انجام میشود. از مهمترین کاربرد دوربینهای آنالوگ میتوان به استفاده از آنها در سیستمهای حفاظتی اشاره کرد. روشن بودن بیش از حد تصاویر، میتواند باعث بیکیفیت و غیر واضح شدن آنها شود.

استفاده از کابلهای بسیار بلند (برای دوربینهای سیمی) یا دور بودن بیش از اندازهی دوربین از روتر (برای دوربینهای وایرلس) میتواند باعث بروز مشکلاتی در کیفیت تصاویر و ویدیوهای خروجی شود. اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه دوربین سیمی (PoE) یا وایرلس (WiFi) شما به خوبی کار میکند. شما می توانید دوربین های گنبدی را با لنزهای ثابت یا واریفوکال خریداری کنید ، به این معنی که گزینه ای را برای تنظیم زاویه دید با توجه به محلی که نصب شده اند دارید. برای اینکار کافیست یک سر کابل BNC را به خروجی دوربین مداربسته، و سر دیگر آن را به پورت رودی دستگاه ضبط کننده ویدیو متصل کنید. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که بهتر است نصب دوربین مداربسته را خودمان انجام بدهیم یا نصب را به نصاب سیستم دوربین مداربسته حرفه ای بسپاریم؟ در طی مدت زمانی که روی برگه گارانتی شما درج شده است تمامی مسئولیت های ناشی از عدم کارکرد یا کارکرد نا مناسب بر عهده همان برند خواهد بود. اگر یک دوربین نتواند به درستی فوکوس کند، تصاویر آن تیره و تار خواهند بود.

اگر انرژی مورد نیاز دوربینهای مدار بسته به اندازهی کافی تامین نشود، قطعی آنها را شاهد خواهید بود. دوربین مدار بسته را مستقیم در معرض یک منبع نور مثل لامپ و حتی خورشید نصب نکنید. استفاده از دوربین مدار بسته مکعبی به شما این امکان را می دهد تا در مخارج خود صرفه جویی نمایید. این نوع از دوربین مدار بسته در تکنولوژی های متفاوت HDTVI، HDCVI، AHD در بازار وجود دارند. اگر شما از دوربینی استفاده میکنید که با یکی از این دو نوع سیستم رمزگذاری سازگار نیست، ممکن است ویدیوی دریافتی دارای خطوط سیاه لرزانی باشد. اگر از یک مانیتور برای دیدن ویدیوها استفاده میکنید، مطمئن شوید که رزولوشنی استاندارد با دوربین شما را دارد. این محصول انواع مختلفی دارد، در نوع آنالوگ آن برای انتقال اطلاعات خود باید ابتدا تصاویر را به سیگنال های رادیویی تبدیل کند و بعد آنها را ارسال نماید، با اینکه قیمت دوربین مداربسته وایرلس آنالوگ، نسبتا پایین است، ولی استفاده از آنها امروزه به شدت محدود شده است. امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارد. مشخصات دوربین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که طول کابل استفاده شده در محدوده مناسب خود است.

این کابل قادر است تا برق و تصویر را منتقل کند و ضمن ماندگاری و دوام بالا برای دوربین های HD ،HDTVI ، HDCVI و AHD مناسب است. برای نصب دوربین مداربسته در هر مکانی لازم است دوربین مناسب آن محل انتخاب و تهیه شود. مثلا در یک کارخانه که دستگاه ها به صورت اتوماتیک کار می کنند نصب دوربین مداربسته برای چک کردن کارکرد درست دستگاه ها لازم است. با دقت در جاگذاری دوربین ها میتوانید کمترین تعداد دوربین جهت پوشش دهی کامل محیط منزل یا محل کارتان را به کار ببرید. پیدا کردن این نوع دوربین ها در هر فروشگاه الکترونیکی بسیار آسان است زیرا ارزان هستند و هر کسی می تواند آنها را نصب و راه اندازی کند. قیمت این محصولات به عواملی چون نوع، ابعاد و اندازه آن، جنس، برند، تعداد آپشن ها، میزان کیفیت تصاویر، نوع سنسور، نوع سیگنال خروجی و کیفیت متریال در ساخت آن بستگی دارد. PAL و NTSC دو نوع متفاوت از سیستمهای رمزگذاری ویدیو هستند. انتقال تصویر بر بستر سیم، به دو صورت کابل کواکسیال و کابل شبکه می باشد. دوربین لامپی ساز و کاری همانند چشم ماهی دارند و به همین دلیل به آنها دوربین مداربسته چشم ماهی هم گفته میشود.