خرید و قیمت دوربین مداربسته CCTV

در اطراف لنز این دوربینها، تعدادی ال ای دی نصب شده است و نور در تاریکی توسط یک سنسور روشن میشود. دوربین مداربسته در واقع کار جمعآوری اطلاعات محیط اطراف را از طریق مانیتورینگ و ارسال اطلاعات به حافظه ذخیرهسازی انجام میدهد که در صورت لزوم امکان بررسی آنها وجود دارد. کارفرما میتواند به منظور نظارت بر ایمنی و عملکرد صحیح کارکنان دوربین مداربسته را در محیط کار نصب کند. زیرا میدانند که در صورت بروز حادثه، پلیس میتواند از تصاویر دوربینهای مداربسته استفاده کرده و مجرم را شناسایی کند. استفاده از دوربینهای مداربسته در مکانهای عمومی مانند مجتمعهای تجاری، ورزشی، تفریحی، پارکینگها، مناطق توریستی، رستورانها و … برخلاف dvr ها که اتصال تصویر و صدا را بسادگی فراهم کرده اند نحوه اتصال در nvr ها تابع مستقیمی از مفاهیم شبکه های کامپیوتریست. در این سیستم، تصاویر دوربینهای مداربسته از طریق یک مدار بسته (Close Circuit) به دستگاه ضبط تصاویر (DVR یا NVR) یا نمایشگر تصاویر (Monitor) فرستاده میشود. سپس یک کابل BNC دیگر، بخش Output دستگاه DVR را به بخش Input مانیتور متصل خواهد کرد. قیمت کم، سیستم کوچک و نصب آسان، سه مزیت مهمی هستند که دوربینهای آنالوگ را به بهترین انتخاب برای کاربران خانگی و کسب و کارهای کوچک تبدیل کردهاند.

حداکثر کیفیت آنالوگ ها 960H است اما AHD در بدترین حالت قادر است با کیفیت 720P تصویربرداری نماید؛ این مقدار حداقل یک سوم بیشتر از بهترین دوربین آنالوگ می باشد. اما کاربردهای آن به سیستمهای حفاظتی و امنیتی محدود نمیشود کاربردهایی نظیر کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدئویی و تصویربرداری نامحسوس. با توجه به اهمیت بحث امنیت، استفاده از سیستمهای نظارت تصویری به سرعت رو به افزایش است. کاربرد اصلی و عمده دوربینهای مدار بسته در سیستمهای حفاظتی و امنیتی است. این دوربین ها دارای شکلی گنبدی رو به پایین هستند و عمده استفاده آنها در محیط های بسته است. در هنگام نصب دوربین مداربسته بولت باید توجه داشت که حتما این دوربین ها را در ارتفاع بالا نصب نمایید تا نتوانند با تغییر جهت آن در محیط فیلمبرداری نقطه کور بوجود آورند. عدم جلب توجه: از آنجایی که دوربین Dome بر روی سقف نصب می گردد ، حساسیت کمتری ایجاد کرده و همچنین کمتر توجه افراد را به خود جلب می نماید ، به این جهت که معمولا در یک محیط ، افراد توجه کمتری به سقف خواهند داشت . می شناسند، اما توجه کنید که معمولا در بازار زمانی که صحبت از دوربینهای مداربسته HD می شود منظور همان دوربین های ۱مگا پیکسلی است که امی توانند در هر کدام از دسته های دوربین های مداربسته AHD یا دوربین های شبکه IP و یا حتی دیگر انواع دوربین ها قرار گرفته باشند.

این تکنولوژی در دنیای امروز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . دوربین مدار بسته با تکنولوژی استارلایت دارای حساسیت نور بسیار عالی است، که در نتیجه توانایی ضبط تصاویر با کیفیت بالا را در شرایطی با کم نور در دسترس قرار می دهد. دوربین مداربسته یا CCTV یک سیستم امنیتی و نظارتی است که در مکانهای تجاری و عمومی و حتی منازل مورد استفاده قرار میگیرد. این دوربین نظارتی به صورت 24 ساعته در فرودگاه ها، بنادر دریایی و .. است. لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در ساختمانهای اداری و کاری، باید با آگاهی کارمندان انجام گیرد و حقوق انسانی رعایت شود. هنگامی که تصمیم به نصب دوربین آنالوگ میکنید، خواهید دید که باید تعداد بسیار زیادی کابل در اختیار داشته باشید. 7- خرید دوربینهای مدار بسته با ضمانت نامه معتبر: اگر به خرید دوربین مداربسته اقدام کردهاید، باید از فروشنده ضمانتنامه نیز بخواهید. کلمه Bullet در زبان انگلیسی به معنای گلوله میباشد.

960 میباشد. اما از دیگر معایب این دوربینها،هزینه بالای سیمکشی و ارتباط باسیم است که موجب بیکیفیتی و ناامنی میشود. واژه “دوربین مداربسته” برگردان فارسی کلمه انگلیسی Close Circuit Television یا به اختصار CCTV میباشد. دوربین مداربسته یا Closed Circuit Television که به اختصار CCTV نامیده می شود وسیلهای است که می توان بوسیله آن بخش های مختلف را تحت نظارت قرار داد و به بهبود نظارت بر عملکرد افراد و افزایش امنیت کمک کرد. برای نظارت ترافیکی در شهرها و کشورها، دوربینهای مداربسته را در خیابانها و بزرگراهها نصب میکنند تا ترافیک و رفت و آمد خودروها را مورد بررسی قرار دهند. این جرائم شامل رفتارهای ناهنجار رانندگان، کنترل سرعت وسایل نقلیه، تصادفات، کنترل و اعلام وضعیت بزرگراههای شهرها میباشند. بهترین دوربین های مدار بسته شامل دوربین مدار بسته داهوا، دوربین مدار بسته هایک ویژن و دوربین مدار بسته پاناسونیک هستند. یکی از بهترین برند های دوربین مدار بسته در ایران دوربین داهوا می باشد . اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که دنبال پرداخت هزینه کم اما کیفیت بالایی هستید برند ژوان یا محصولات AHD را خریداری نمایید. در واقع به غیر از دستگاه مرکزی ضبط یا نمایش، هیچ دستگاه و یا فرد دیگری توانایی مشاهده و یا ضبط تصاویر را نخواهد داشت و به همین دلیل یک مدار بسته بین دوربین و نمایشگر تشکیل میشود.