اطلاعاتی کامل درباره دوربین های مداربسته

همچنین میتوان به تصادفات و جرایم رانندگی که در محلها رخ میدهد، توسط این دوربینها نظارت کامل داشت. همچنین می توانید آنها را در هلیکوپترهایی که برای مأموریت های شبانه استفاده می شوند ، مشاهده کنید. همچنین با نصب میکروفن بر روی انواع دوربینهای مداربسته میتوانید صدا را هم در کنار تصویر داشته باشید. این دوربین ها که نام اصلیشان دوربین های بادی body camera می باشد دوربین های مکعب مستطیل شکلی هستند که معمولا قابلیت نصب لنز بصورت جداگانه روی آنها تعبیه شده است. کیفیت آنها آنالوگ است و امکان استفاده از آنها بصورت دوربین آنالوگ و یا دوربین تحت شبکه وجود دارد. تصاویری که در فاصلههای زیاد توسط دوربینهای آنالوگ گرفته میشود، کیفیت پایینی دارد و مقدار گرین در آنها زیاد است. دوربین مداربسته بولت قابلیت زوم و چرخش ندارند اما به دلیل قابلیت دید در شب و فاصلههای زیاد و امکان نصب کاور محافظ ضد آب و باد، در محیطهای باز مورد استفاده قرار میگیرند. البته قیمت دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا بالاست.

اما دوربین های مداربسته این توانایی را ندارند و اغلب در تشخیص گرید رنگ سفید دچار مشکل می شوند و در بسیاری از مواقع نیز آن را در غالب رنگ های دیگر اعم از سبز، نارنجی و آبی نمایش می دهند. دوربین مداربسته از نظر ساختار فیزیکی و شکل ظاهری، نوع و محل کاربرد، نحوه تولید و انتقال تصویر، مشخصات فنی و بسیاری موارد دیگر، دارای مدلهای بسیار متنوعی هستند اما در بزرگترین و مهمترین دستهبندی دوربینهای مداربسته را به دو گونه دوربینهای آنالوگ و دوربینهای دیجیتال یا IP (آی پی) تقسیم میکنند. بعلاوه نوع دیگری از دستگاه تحت عنوان دستگاه هیبریدی یا xvr در بازار موجود است که توان پشتیبانی از انواع دوربین مداربسته را دارد. پشتیبانی از رزولوشن اچ دی (1080p and 720p): برخورداری از این فرمت رضایت کاربران را در پی داشته است طوریکه امکان ضبط تصاویر باکیفیت اچ دی را میسر میسازد و قبلا فناوری پیشرفته تنها محدود به دوربین HD-SDI یا دوربین تحت شبکه میشد. سیستم های آنالوگ و دیجیتال کاملا متفاوت عمل می کنند اما شبکه های دوربین مداربسته مدرن از نرم افزار و سخت افزار تبدیل برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال استفاده می کنند. سام گارد سیستم عرضه کننده بهترین برند های دوربین مداربسته است و شما می توانید برای گرفتن مشاوره در رابطه با خرید دوربین مداربسته یا نصب دوربین مدار بسته با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

ولی قیمت دوربین مدار بسته آنالوگ پایینتر است . این قابلیت منحصر به دوربین های مداربسته هایک ویژن نیست و در برندهای دیگر نیز این فناوری به کار رفته است. آیا دوربین های مداربسته قابلیت ضبط صدا دارد؟ در هنگام شب و تاریکی نمی توان از نور مرئی برای تصویربرداری دوربین مداربسته استفاده کرد. این کلمه از ترکیب لاتین (Sonus) و انگلیسی (Sonny) ساخته شده است. در این نوع دوربین دستگاه DVR موظف است تا سیگنال های ویدیویی را ضبط و رمزگزاری کند. برای این منظور دوربین را در محل مورد نظر قرار داده و آن را به پریز برق یا هر منبع تغذیه دیگری متصل میکنیم. افراد برای استفاده از دوربینهای مداربسته در قسمتهای مشترک ساختمان مانند پارکینگ، حیاط و راه پله ها و … این گونه دوربینها از نظر انتقال تصاویر به دو نوع بی سیم و با سیم و از نظر محل استفاده به محیط داخلی و محیط بیرونی دستهبندی میشود. در انتها، اتصال قطعات و درستی کارکرد سیستم چک میشود. سیستم امنیتی و نظارتی است که در مکانهای تجاری و عمومی و حتی منازل مورد استفاده میگیرد. در پایان ذکر این موضوع لازم است که داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته تخصصی و حرفهای و مشاهده تصاویر و نظارت کامل حق شماست.

دوربین مدار بسته بولت یک تصویر ویدئویی واضح از هر رویدادی که در میدان مشاهده دوربین اتفاق می افتد ارائه می دهد. دوربین اسپید دام بیشتر برای محیط باز مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین های دام یا گنبدی بیشتر برای مکان های بسته مورد استفاده قرار می گیرند که به شکل نیم دایره هستند، در واقع خود دوربین در داخل این پایه های نیم دایره ای قرار می گیرد تا زاویه ی دید آن مشخص نباشد. لنز دودی دوربین های مدار بسته دام باعث میشود که مجرمان در تشخیص اینکه در مسیر لنز هستند یا نه به دردسر بیفتند. از نظر شکل ظاهری و نوع کاربرد هم دوربینهای مداربسته به دوربین مداربسته دام (Dome)، لامپی، گردان PTZ، باکس (Box)، C-mount، بولت (Bullet)، هایک ویژن، حرارتی، صنعتی و مخفی تقسیم میشود. پس از نصب دوربین سیم برق آن را به آداپتور وصل میشود. در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده میشود. دوربین دیجیتال (IP) ساختاری کلی مانند دوربین آنالوگ دارد و تنها تفاوت در بخش پردازنده است، در این نوع دوربینها پردازنده به جای تولید سیگنال ویدئویی، تصاویر با فرمتها دیجیتالی استاندارد همچون MJPEG یا ۲۶۴ و یا MPEG4 تولید میکند.