اطلاعاتی کامل درباره دوربین های مداربسته

امروزه بحث امنیت افراد و اماکن مختلف به دلیل وجود جرائم بسیار زیادی که روزانه اتفاق میافتد بسیار مورد توجه است؛ اما محافظت از خانه، اداره، کارخانه و یا هرگونه دارایی نمیتواند زیاد هزینهبر باشد و پیشرفت تکنولوژی و علوم این کار را به سادهترین شکل ممکن در آورده است. قطعا هدف افراد از خرید دوربین با توجه به مکان نصب و سایر انتظاراتی که دارند متفاوت است و هر یک از ما با در نظر گرفتن کاربردی که انتظار داریم اقدام به خرید می کنیم. نصب دوربین در اماکن عمومی باید همچون فروشگاههای زنجیرهای با نصب برچسب دوربینهای مداربسته با هدف آگاهسازی همگان باشد. همانطور که میدانید برند داهوا یکی از معروف ترین و پرفروشترین برندهای دوربین مداربسته در دنیا میباشد. گوشی خود را به شبکه WIFI متصل کنید و یکی از اپلیکیشنهای مربوط به دوربین مداربسته را نصب کنید. شما میتوانید با وسایلی ساده به راحتی برای مغازه یا محل سکونت خود دوربین مداربسته بسازید. از سوی دیگر افزایش تقاضای مردم برای خرید و نصب این محصول در منزل یا محل کار خود، شرکت های مختلف خارجی و داخلی را از سالها پیش بر آن داشته است تا به رقابتی تنگاتنگ برای ارائه محصولات خود در بازار بپردازند.

برای این منظور دوربین را در محل مورد نظر قرار داده و آن را به پریز برق یا هر منبع تغذیه دیگری متصل میکنیم. اما، در این مقاله به منظور اطلاع عموم کاربران، به طور خلاصه، انواع دوربین های نظارتی را شرح داده است. به طور مثال زمانی که از شرکت خود دور هستید و تمایل دارید بدانید که کارها چگونه پیش می رود می توانید وضعیت شرکت را از طریق فیلم های ضبط شده توسط دوربین ها چک کنید. دوربینهای مداربسته به طور کلی قابلیت ضبط صدا ندارند. همچنین با نصب میکروفن بر روی انواع دوربینهای مداربسته میتوانید صدا را هم در کنار تصویر داشته باشید. برای نمونه در دوربین آنالوگ، میکروفن مستقیما به دستگاه ضبط DVR وصل میشود و میتوانید به تعداد ورودیهای صدایی که بر روی DVR قرار دارد میکروفن نصب کنید. اگر تمام مراحل را به موفقیت انجام دهید، در این مرحله میتوانید تصاویر دوربین را بر روی نمایشگر کامپیوتر مشاهده کنید.

برای مشاهده تصاویر تمامی پروژه ها به صفحه پروژه های انجام شده مراجعه کنید. در روش نصب دوربینهای مداربسته بی سیم دیگر نیازی به کابلکشی نیست و تغییر مکان دوربین به راحتی انجام میشود. البته قیمت دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا بالاست. البته ناگفته نماند که دستگاه DVR از تجهیزات جانبی دوربین مدار بسته است و آن را باید به صورت جداگانه تهیه کنید. البته دقت کنید که این دوربین ها در تاریکی مطلق کارایی ندارند. برای اطلاع بیشتر در مورد هر یک از این سیستمها میتوانید از نمایندگی داهوا سوال کنید. همچنین طراحی آنها به گونهای است که بیشتر از آنها برای نصب روی سقف استفاده میشود. نصب میکروفن بر روی هر کدام از دوربینها روشهای مخصوص دارد. دستگاه را روشن میکنیم و سپس از طریق منوی دستگاه میتوانیم تصویر دوربینها را چک کنیم. بقیه گزینهها را در حالت پیش فرض قرار داده، اطلاعات را Save کنید و روتر WIFI را خاموش و روشن کنید. بعد از وارد کردن اعداد بالا، گزینه Apply یا Save را بزنید و یک بار دستگاه DVR را خاموش و روشن کنید.

دوربینهای مداربسته که برای اولین بار در سال ۱۹۴۲ اختراع شدند امروزه به صورت چشمگیری مورد استقبال مردم قرار گرفته است و برای تأمین امنیت هر محلی از آن استفاده میکنند. هنگام وصل شدن دستگاه به مانیتور تمامی تصویرها نمایش داده میشوند که با دو بار کلیک کردن بر روی هر تصویر میتوان آن را به اندازه صفحه نمایش بزرگ کرد. روی گزینه Add New کلیک کرده و اطلاعات زیر را وارد کنید. گزینه Obtain an IP Address Automatically را غیرفعال کرده و STATIC IP را به ترتیب زیر وارد کنید. اگر میخواهید فایلهای تصویری را در داخل کامپیوتر خود ذخیره کنید باید آدرس URL برنامه Webcam خود را ذخیره کنید و اگر میخواهید به صورت زنده ویدیو در حال ضبط را تماشا کنید باید کامپیوتر و تلفن همراه خود به یک مودم Wireless متصل کنید، سپس از طریق برنامههای پخشکننده ویدیو همانند VLC یا Media Player به وبکم خود متصل شوید. مرورگر اینترنت ترجیحا Internet Explorer را باز کرده و عبارت ۱۶۸٫۱٫۱ یا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ را در قسمت نوار آدرس تایپ کنید. ۱۶۸٫۱٫۱ را در قسمت نوار آدرس وارد کنید. قسمت PORT FORWARDING را پیدا کنید. به قسمت setting یا configuration کامپیوتر بروید. کامپیوتر خود را خاموش کنید.