اطلاعاتی کامل درباره دوربین های مداربسته

دوربین های مدار بسته شبکه یا IP در دو نوع بی سیم و با سیم تولید می شوند و تصاویر دریافتی را به کد ۰ و ۱ تبدیل می کنند. نوع با سیم این دوربین ها تصاویر را از طریق شبکه داخلی و اینترنت ارسال می کند. این نوع دوربین ها دارای بدنه پلاستیکی و مناسب برای محیط های داخلی هستند. این دوربین ها دارای شکل های مخروطی هستند که رویه آنها به شکل تفنگی می باشد. دوربین های مدار بسته انواع گوناگونی داشته که تکنولوژی ساخت و ویژگی های آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. دوربین های مدار بسته به لحاظ شکل ظاهری متفاوت می باشند. که در این بخش به بررسی انواع این دوربین ها می پردازیم. در این بخش چند دوربین تحت شبکه با کیفیت بالا را به شما عزیزان معرفی میکنیم. یکی از قدرتمند ترین و بهترین برند دوربین مدار بسته در بخش دوربین های IP می باشد. پین هول نیز نمونه ای از دوربین های مداربسته هستند که اندازه مینیاتوری دارند و به همین دلیل در مکان هایی که فضای کافی وجود ندارد و یا در مواردی که نصب دوربین به صورت مخفی نیاز است مورد استفاده قرار می گیرند.

به دلیل تاخیر چند ثانیه ای در انتقال تصاویر در این دوربین ها همچنین محدودیت کیفیت تصاویر این دوربین ها برای مکان های پر رفت و آمد و مکان هایی که نور کمی دارند همچنین برای مسافت های طولانی این دوربین ها چندان توصیه نمی شود. همچنین میتوانید با مراجعه به وبسایت ایده آل گستر از انواع دوربین مدار بسته پاناسونیک دیدن فرمایید. دوربین مدار بسته بولت یک انتخاب برای امنیت داخلی و خارجی می باشد. هر کدام از این دسته بندی ها مدلهای مخصوص فضای داخلی و خارجی دارند که بسته به محیط مورد استفاده، باید آن را انتخاب کنیم. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در منزل دارید، لازم است به نیازهای خود واقف باشید و براساس آن دوربین مداربسته مورد نظر را انتخاب کنید. بنابراین اگر قصد خرید دوربین مدار بسته را دارید، باید با توجه به نیازهای مکانی، شرایط محل مورد نظر و همچنین بودجهای که در اختیار دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید. با توجه به اینکه در این دوربین ها تصاویر به کدهای ۰ و ۱ تبدیل می شوند می توان تصاویر را از طریق اینترنت ارسال کرد. لنز وریفوکال: این نوع لنزها قابل تنظیم می باشند و زمانی که می خواهیم زاویه دید دوربین را تغییر دهیم کاربرد دارد.

این تکنولوژی قابل استفاده در انواع دوربین آنالوگ و تحت شبکه می باشد. این نوع از دوربین ها به دو شیوه آشکارسازی و تصویربرداری حرارتی کار می کنند در نتیجه با این تکنولوژی ها و این دوربین ها می توان یک شخص را از فاصله حدود ۱۸ متری تشخیص داد. این دوربین ها گرمای محیط، اجسام و افراد را تشخیص داده و هر دما را با یک رنگ نشان می دهند. دوربین مدار بسته بولت خود را می توانید بر روی گوشی های هوشمند یا رایانه خود بدون هزینه مشاهده کنید. بنابراین شما می توانید به راحتی به دوربین های مداربسته خود مانند یک نگهبان هوشیار اعتماد نمائید که به صورت 24 ساعته و بدون خستگی از محیط کار یا محل زندگی شما حراست می نماید. دوربین های روز و شب نیز یکی از دوربین های مناسب هستند که می توان در طول شبانه روز و به صورت دائمی از آنها تصاویر باکیفیت دریافت نمود. دوربین مداربسته بالت بر روی دیوار نصب می شوند. کاملا واضح است که اگر نیاز به نمایش تصاویر به صورت آنلاین بر روی گوشی های موبایل با اینترنت همراه موبایلان را دارید باید کمی به هزینه های بیشتر نیز فکر کنید.

هر تولیدکننده پورتهای پیشفرضی روی دستگاه خود تعریف میکند، با این انتظار که کاربر پس از خرید، هنگام راهاندازی شماره پورت خاصی (غیر از پورت پیشفرض) برای دستگاه تعریف میکند. پس از انتخاب برند دوربین باید توجه داشته باشید که محصولات معتبر را از شرکت معتبر خریداری کنید. افرادی که پس از گذراندن فرآیند تعریف شده در پایان کلاس های دوره آموزش نصب دوربین مداربسته از طریق سازمان فنی و حرفهای موفق به اخذ گواهینامه شوند با توجه به بین المللی بودن این مدرک میتوانند در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار (ILO) هستند(186 کشور)، مشغول به کار شوند و این گواهینامه بینالمللی در همه این کشورها اعتبار دارد. با توجه به توسعه سیستم ها و همچنین تعدد برند های دوربین مدار بسته موجود و تنوع قیمتی، می توان گفت که در هر سطحی می توانید از سیستم دوربین مدار بسته برای پوشش نقاط حساس استفاده کنید. گوشی های هوشمند امروزی قابلیت های فراوانی را می توانند برای کاربران خود فراهم کنند. بنابراین هیچوقت نمی تواند راه امن و مطمئن برای ارسال تصاویر آنالوگ باشد. دوربین های مدار بسته آنالوگ اولین نسل از دوربین ها بوده و به دلیل قیمت پایین، سادگی نصب، تنوع زیاد در بازار محبوبیت بسیاری دارند.